Kar ve buzlanmaya karşı mücadele sürüyor

Çerkezköy Belediyesi ekipleri, etkili olan kar yağışıyla birlikte kentte kar ve buzlanmaya karşı çalışmalarını sürdürüyor.

Kar ve buzlanmaya karşı mücadele sürüyor

Kapaklı Gazetesi - Sabah saatlerinde etkili olan kar yağışı sonrası Çerkezköy genelinde buzlanmaya karşı solüsyon çalışmaları yapan belediye ekipleri, daha sonra kritik noktalarda tuzlama çalışması gerçekleştirdi.

“GEREKLİ TEDBİRLER ALINDI”

Konuyla ilgili açıklama yapan Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “2 adet tuzlama makinesi, 1 adet solüsyon tankı, 2 adet kar küreme aracı, 3 adet kepçe, 2 adet kamyon ve 2 adet de greyder ile 23 personelden oluşan kışla mücadele ekibimiz, 24 saat esasına göre görevinin başında. Ekiplerimiz, önceden belirlenen kritik noktalarda herhangi bir olumsuzluk ya da kaza yaşanmaması için gerekli tedbirleri aldı. Buzlanma olması muhtemel yollarda solüsyon ve tuzlama çalışmaları gerçekleştirildi.” dedi.

“SOLÜSYON VE TUZLAMA ÇALIŞMALARI YAPILDI”

Çerkezköy Belediyesinin tüm birimlerinin karla ilgili koordine bir çalışma yürüttüğünü kaydededn Başkan Akay, “Bölgemizi etkisi altına alan soğuk hava nedeniyle kentimiz genelinde herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması adına ekiplerimiz yine görevinin başındaydı. Zabıta Müdürlüğü’müze bağlı ekiplerimiz, cadde ve sokaklarımızda ring atarak gerçekleştirdikleri kontroller sonucu önlem alınması ya da olumsuzluk yaşanması muhtemel noktaları Makine İkmal Bakım ve Onarım Müdürlüğü ekiplerimize bildirdi. Sabah saat 08:00 sularında başlayan kar yağışı öncesinde kentimiz genelinde solüsyon çalışması yapan ekiplerimiz, daha sonra kritik noktalarda tuzlama çalışmalarını sürdürdü.” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2021, 12:03

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65