Çerkezköy'de Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı

Cumhuriyetin ilan edilişinin 97. Yılı ve Çerkezköy’ün düşman işgalinden kurtuluşunun 98. Yılı kutlamaları kapsamında Çerkezköy Belediyesi tarafından hazırlanan Cumhuriyet Tırı, ilçenin cadde ve sokaklarını dolaşarak Çerkezköy halkının Cumhuriyet Bayramı coşkusuna ortak oldu.

Çerkezköy'de Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı

Kapaklı Gazetesi - Çerkezköy Belediyesi tarafından hazırlanan Cumhuriyet Tırı dün saat 15.00’te Çerkezköy Belediyesi önünden hareket ederek Atatürk Caddesi, Cengiz Topel Caddesi, Cumhuriyet Mahallesi güzergahını takip edip, yeniden Cengiz Topel Caddesi, Altıyol Kavşağı, Öztrak Caddesi’ni takip ederek, Vatan Size Minnettar Anıtı önünden Atatürk Caddesi’ni geçerek, Çerkezköy Belediyesi önüne geldi.

COŞKU MUHTEŞEMDİ

Akşam saat 18.30’da Veliköy Mahallesi’nden hareket eden Cumhuriyet Tırı sırası ile Veliköy, Kızılpınar Atatürk, Kızılpınar Namık Kemal ve Kızılpınar Gültepe Mahallelerini gezdikten sonra Yıldırım Beyazıt Mahallesi, Fevzipaşa Mahallesi ve Gazi Osman Paşa Mahallelerini dolaşarak, vatandaşların Cumhuriyet Bayramı coşkusuna ortak oldu. Daha sonra Bağlık Mahallesi, Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, İstasyon ve Fatih Mahallesi’ni gezen ve çaldığı marşlar ile Çerkezköylülerin kuruluş ve kurtuluş coşkusuna ortak olan Cumhuriyet Tırı, gece geç saatlere kadar Çerkezköy cadde ve sokaklarını gezdi.

BALKON VE PENCERELER DOLDU TAŞTI

Cumhuriyet Tırının üzerinden Çerkezköy halkının Cumhuriyet Bayramını ve Kurtuluş Günü’nü kutlayan Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’a, Çerkezköy halkı balkon ve pençelerine çıkarak ellerinde Türk Bayrakları ve Atatürk posterleri ile sevgi gösterisinde bulunarak, Cumhuriyetimizin ilan edilişinin 97. yılını coşkuyla kutladılar.

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2020, 18:10

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65