Çerkezköy Belediyesi’nden engellilere 700 TL yardım

Çerkezköy Belediye Meclisi’nin 2020 Yılı Ocak ayı Meclis toplantısının ikinci oturumu Belediye Meclis Salonu’nda Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay Başkanlığı’nda yapılan toplantı ile tamamlandı. Toplantıda Çerkezköy Belediyesi tarafından engellilere aylık 700 TL yardım yapılması konusu oy birliği ile kabul edildi.

Çerkezköy Belediyesi’nden engellilere 700 TL yardım

Kapaklı Gazetesi - Çerkezköy Belediye Meclisi’nin 2020 Yılı Ocak ayı Meclis toplantısının ikinci oturumu Belediye Meclis Salonu’nda Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay Başkanlığı’nda yapılan toplantı ile tamamlandı. Toplantıda Çerkezköy Belediyesi tarafından engellilere aylık 700 TL yardım yapılması konusu oy birliği ile kabul edildi.

Açılış ve yoklama ile başlayan Ocak ayı Meclis toplantısının ikinci oturumunda bir önceki toplantıda Komisyonlara gönderilen konular görüşülerek, karara bağlandı. Belediye Meclisi’nin Ocak ayı Meclis toplantısının ikinci oturumunda ilk olarak Yazı İşleri Müdürlüğü’nün 17.12.2019 gün ve 95 sayılı Engellilere Yardım hakkındaki müzekkeresinin müzakeresi görüşülerek, 2020 yılında da Çerkezköy’de ikamet eden ve doktor raporu ile %40 engelli olduğunu ispatlayan engellilere aylık 700 TL yardım yapılması, bu kişilerin tespiti için Belediye Başkanı ve Encümen üyelerine yetki verilmesi oy birliği ile kabul edildi.

KAMU YARARI İBARESİ DÜŞÜLECEK

Ardından gündemin ikinci maddesinde yer alan Yazı İşleri Müdürlüğü’nün 17.12.2019 gün ve 52 sayılı ücret tarifesi hakkındaki müzekkeresinin müzakeresi görüşülerek, Evlendirme hizmetleri ile ilgili belirlenen ücret tarifesi oy çokluğu ile kabul edildi. Daha sonra gündemin 3. maddesinde yer alan İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 23.12.2019 gün ve 52 sayılı kamu yararı kararı hakkında müzekkeresinin müzakeresi görüşülerek, Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi’nde Küçük Sanayi Sitesi olarak belirlenen alana Kamu Yararı ibaresi düşülmesi oy birliği ile kabul edildi.

5 YILLIĞINA KİRALANDI

Gündemin 4. maddesinde yer alan İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 23.12.2019 gün ve 53 sayılı plan notu değişikliği hakkındaki müzekkeresinin müzakeresi daha detaylı incelenmek ve görüşülmek üzere bir sonraki Meclis toplantısına oy birliği ile ertelenirken, gündemin 5. maddesinde yer alan Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün 30.12.2019 gün ve 1331 sayılı kira hakkındaki müzekkeresinin müzakeresi oy birliği ile kabul edildi. Kabul edilen gündem maddesine göre Belediye’ye ait taşınmazlarda kiracı olarak duran Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi, İstasyon Mahallesi ve Fevzipaşa Mahallesi Aile Sağlığı Merkezlerinin belediyeye ait taşınmazlarda 5 yıl daha kiracı kalmalarına, 2020 yılında aylık Aile Hekimi başına 950 TL kira alınmasına ve kira artışlarının yıllık TÜFE oranında yapılmasına oy birliği ile karar verildi.

OY ÇOKLUĞU İLE KABUL EDİLDİ

Ardından gündemin 6. maddesinde yer alan Çerkezköy Belediyesi’ne ait 2 adet Belediye hissesi satışı oy birliği ile kabul edildikten sonra Meclis toplantısının ikinci oturumu İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 02.01.2020 gün ve 1 sayılı İş Deneyim Belgesi harcı hakkındaki müzekkeresinin müzakeresinin oy çokluğu ile kabul edilmesinin ardından sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2020, 18:18

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sehrinaz suvari ogullari
Sehrinaz suvari ogullari - 7 ay Önce

Benimde yuzde doksan sekiz engelli oglum var adres deyisikliyinden dolayi maasi kesildi belediye gercek verecekmi

SIRADAKİ HABER

banner3