Çerkezköy Belediyesinden Babalar Günü’ne özel yürüyüş

Çerkezköy Belediyesi, Babalar Günü’nde “Babalar ve Çocukları Doğada” temalı doğa yürüyüşü düzenleyecek.

Çerkezköy Belediyesinden Babalar Günü’ne özel yürüyüş

Kapaklı Gazetesi - Çerkezköy Belediyesi tarafından vatandaşları pandemi ve günlük hayatın stresinden uzaklaştırmak amacıyla Doğa Yürüyüşü (Hiking Gezisi) düzenlenecek.

Kırklareli’nin Demirköy İlçesine bağlı İğneada Hamam Gölü Longoz Ormanları’ndan başlayacak olan doğa yürüyüşü yaklaşık 10 kilometrelik parkurun tamamlanmasının ardından Mert Gölü’nün deniz ile birleştiği noktada sona erecek.

YAKLAŞIK 10 KİLOMETRELİK YÜRÜYÜŞ

Çerkezköy Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından 19 Haziran Cumartesi Babalar Günü’nde düzenlenecek olan doğa yürüyüşüne Çorlu Yürüyen Ayaklar Seyahat Bloğu Üyeleri de katılacak. Yürüyüşün yaklaşık 3 kilometrelik kısmı ormanlık alanda, kalan kısmı ise sahil bandından gerçekleştirilecek. Etkinlik için araçlar saat 08.00’da Çerkezköy Belediyesi önünden hareket edecek. Doğa yürüyüşüne katılmak isteyen vatandaşlarımız, 7 – 16 Haziran tarihleri arasında Çerkezköy Belediyesi web sitesini ziyaret ederek, başvuru formunu doldurup kayıt yaptırabilirler.

“PANDEMİ KURALLARI ÇERÇEVESİNDE YAPILACAK”

Çerkezköylüleri spora teşvik etmek için farklı organizasyonlar düzenlediklerini belirten Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Düzenlediğimiz farklı organizasyonlarla halkımızı sağlıklı yaşam için yönlendiriyor, sporu özendiriyoruz. Bu kapsamda 19 Haziran Cumartesi günü de ‘Babalar ve Çocukları Doğada’ temalı Doğa Yürüyüşü etkinliğimizi gerçekleştireceğiz. Doğa Yürüyüşümüzde tertemiz bir havada spor yapıp, doğanın güzelliklerini keşfedeceğiz. Şehir yaşamının stresinden uzaklaşmak isteyen tüm vatandaşlarımızı pandemi kuralları çerçevesinde gerçekleştireceğimiz Doğa Yürüyüşü etkinliğimize davet ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2021, 10:48

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65