Çerkezköy Belediyesi vatandaşlara aşure dağıttı

Çerkezköy Belediyesi tarafından Aşure Günü dolayısıyla belediye binası önünde vatandaşlara aşure dağıtıldı.

Çerkezköy Belediyesi vatandaşlara aşure dağıttı

Kapaklı Gazetesi - Muharrem ayının 10. gününe denk gelen Aşure Günü dolayısıyla, Çerkezköy Belediyesi tarafından vatandaşlara aşure ikram edildi.

Vatandaşalrın Muharrem Ayı'nı kutlayan Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Çerkezköy Belediyesi olarak Muharrem ayı dolayısı ile her yıl yaptığımız gibi bu yıl da aşure dağıttık. Muharrem ayının 10. günü nedeniyle yaptırdığımız aşureleri Cumhuriyet Meydanı’nda vatandaşlarımıza dağıttık. Ayrıca kentimiz genelindeki tüm kamu kurum ve kuruluşlarında da aşure ikramında bulunuldu.” ifadelerini kullandı.

“ÖNEMLİ VE HÜZÜNLÜ BİR YERİ VAR”

Muharrem ayının İslam tarihinde önemli ve hüzünlü bir yeri olduğunu belirten Başkan Akay, “Muharrem ayının 10’uncu günü olan Aşure Günü’nün bizim için bir başka önemi de Kerbela olayıdır. Hazreti Hüseyin’in şehit edildiği bu olay da Aşure Günü’ne denk gelmiş, bu günü vicdan sızlatıcı, ıstırap dolu bir gün haline dönüştürmüştür.” dedi.

“BİRLİKTE YAŞAMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Akay, açıklamasını şu sözlerle noktaladı: “Allah bütün milletimize birlik beraberlik nasip etsin. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da Belediye olarak milli günlerde olduğu gibi, dini günleri de vatandaşlarımızla birlikte yaşamaya devam edeceğiz.”

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2021, 15:54

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65