Çerkezköy Belediyesi şehitlerimizi unutmadı

Çerkezköy Belediyesi Mart Ayı Meclis Toplantısı’nın birinci oturumunda İdlib şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşımız okundu.

Çerkezköy Belediyesi şehitlerimizi unutmadı

Kapaklı Gazetesi - Çerkezköy Belediyesi Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısı Belediye Başkanı Vahap Akay başkanlığında meclis toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Açılış ve yoklama ile başlayan toplantıda açılış konuşmasını Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay yaptı. Perşembe günü İdlip’te meydana gelen hava saldırısında şehit düşen 34 Mehmetçiğimiz ile ilgili konuşan Başkan Akay, ‘’3 gün evvel İdlip’te 36 vatan evladının acı haberini aldık. Ülkemiz zor bir süreçten ve dönemeçten geçiyor. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, başta kederli aileleri ve silah arkadaşları olmak üzere milletimize başsağlığı temennisinde bulunuyorum” dedi. Konuşmasının ardından aziz şehitlerimizin hatırasına meclis üyelerini 1 dakikalık saygı duruşunda bulunmaya ve İstiklal Marşımızı okumaya davet eden Akay, daha sonra Belediye Meclisi’nin Mart ayı gündem maddelerini görüşmeye açtı.

ÇALIŞMALAR DEVAM EDECEK

İlk olarak İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 25.09.2019 gün ve 15 sayılı pergolalar (Gölgelik) hakkındaki yazısı görüşüldü. Bu gündem maddesi ile ilgili İmar ve Bayındırlık Komisyonu Başkanı Gökay Keleşoğlu ve Belediye Başkanı Vahap Akay, çalışmaların devam ettiği yönünde bilgi verdi. Söz konusu gündem maddesi İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na oy birliği ile havale edildi. Gündemin ikinci maddesinde yer alan İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 23.12.2019 gün ve 53 sayılı plan notu değişikliği hakkındaki müzakeresi de görüşülerek, İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edildi.

YÖNETMELİKLER KABUL EDİLDİ

Ardından Mali Hizmetler Müdürlüğü, Kültür İşleri Müdürlüğü ile Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nün “Yönetmelik” hakkındaki yazıları görüşülerek, oy birliği ile kabul edildi. Gündemin 6. maddesinde yer alan Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün 21.02.2020 gün ve 2 sayılı ek bütçe hakkındaki müzekkeresinin müzakeresi görüşülerek, Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi. Daha sonra Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün 25.02.2020 gün ve 14 sayılı Belediye hissesi hakkındaki müzekkeresinin müzakeresi görüşülerek, iki adet Belediye hissesisin satılması konusun İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edildi.

KAMULAŞTIRMA TALEBİ KOMİSYONA HAVALE EDİLDİ

Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün 25.02.2020 tarih 15 sayılı Çerkezköy ilçesi sınırları içerisinde yer alan Çerkezköy Belediyesi’ne ait 32 adet taşınmazın Demiryolu Projesi kapsamında kamulaştırılarak, Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından devrinin yapılması hakkındaki talebine ilişkin müzekkerenin müzakeresi oy birliği ile İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edildi. Daha sonra EZF Proje Turizm Nakliye San. ve Tic. Ltd. Şti.’nin ve ERNA İnşaat ve Turizm San. Tic. Ltd. Şti.’nin 11.02.2020 tarihli itiraz dilekçelerine ait İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 25.02.2020 tarih 38 sayılı müzekkeresinin müzakeresi İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edildi.

ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ İÇİN YETKİ VERİLDİ

Belediye Meclis gündemine sonradan ilave edilen İstasyon Mahallesi 1141 ada 4 nolu parselde bulunan ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Atatürk Kültür Merkezi’nin belirli kısımlarının kullanılması, ticari alanlarının kiraya verilmesi için Büyükşehir Belediyesi ile protokol yapabilmek amacıyla Başkan Akay’a yetki verilmesi talebi oy birliği ile kabul edildi. Gündem maddelerinin tamamlanmasının ardından Çerkezköy Belediyesi’nin Mart ayı Meclis toplantısının 1. Oturumu sona ererken, meclisin komisyonlara gönderilen konuları görüşmek üzere 6 Mart Cuma günü yeniden toplanması kararlaştırıldı.

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2020, 09:24

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3