Başkan Akay yapımı devam eden parkları inceledi

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Kızılpınar’da devam eden park inşaatlarını inceledi.

Başkan Akay yapımı devam eden parkları inceledi

Kapaklı Gazetesi - Kızılpınar Atatürk, Kızılpınar Namık Kemal ve Kızılpınar Gültepe Mahallelerinde yeni park alanlarında yapım çalışmaları inceleyen Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, mahalle sakinlerinin en kısa zamanda yeni yaşam alanlarına kavuşacağını belirtti.

Kızılpınar Atatürk Mahallesi Milli Sokak’ta 3 bin 780 metrekarelik alanda bulunan Fatih Sultan Mehmet Parkı’nda çalışmaların devam ettiğini belirten Başkan Vahap Akay, “Kızılpınar Mahallemizde altyapı ve yol çalışmalarını tamamladıktan sonra söz verdiğimiz gibi üst yapı çalışmalarına da başladık. Kızılpınar Atatürk Mahallesi Milli Sokak üzerinde bulunan Fatih Sultan Mehmet Parkı, uzun süredir atıl durumdaydı. Parkımızı baştan aşağı yenileyerek Kızılpınar Atatürk Mahallesi sakinlerinin ve çocuklarımızın kullanımına açacağız” diye konuştu.

‘’3 AY İÇERİSİNDE TAMAMLAYACAĞIZ’’

FSM Parkı’nın toplam 3 bin 780 metrekare alana sahip olduğunu kaydeden Başkan Akay, “Çalışmalar kapsamında Fatih Sultan Mehmet Parkı’mızın içerisine bir adet mini basketbol sahası ve bir adet futbol sahası ile tribünlerini yapacağız. Çocuk oyun alanları, oturma alanları, yürüyüş alanları, fitness alanı, koşu yolu ve oyun alanlarının olacağı parkımızı yaklaşık 3 ay içerisinde tamamlayarak sizlerin kullanımına sunacağız” ifadelerini kullandı.

‘’AYDIN SOKAK’TA 6 BİN 315 METREKARELİK YAŞAM ALANI OLUŞTURUYORUZ’’

Kızılpınar Gültepe Mahallesi Aydın Sokak’ta da yeni bir yaşam alanı oluşturulduğunu kaydeden Başkan Vahap Akay, “Aydın Sokak’ta bulunan 6 bin 315 metrekarelik yeşil alanda park yapım çalışmaları başladı. İçerisinde spor alanları, yürüyüş alanları, çocuk oyun grupları, dinlenme alanları ve fitness gruplarının olacağı parkımızı bu yıl içinde tamamlayarak, Kızılpınar Gültepe Mahallesi sakinlerimizin hizmetine sunacağız. Buradaki 6 bin 315 metrekarelik yeşil alanın 4 bin 179 metrekarelik kısmında park ve yeşil alan imalatı çalışması yapılacak. Kalan 2 bin 136 metrekarelik alanda da Çerkezköy Belediyesi olarak çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışmaları yapacağız. Çalışmalar kapsamında Aydın Sokak’ta futbol sahası, basketbol sahası, çocuk oyun alanı, fitness alanı, yürüyüş yolları, dinlenme alanları, peyzaj düzenlemeleri yapılacak. Böylece Aydın Sokak’ta toplam 6 bin 315 metrekarelik bir park ve yeşil alanı Kızılpınar Gültepe Mahallesi sakinlerine kazandırmış olacağız” dedi.

51. SOKAK’TA DA YENİ PARK YAPIMI DEVAM EDİYOR

Bölgenin çehresini değiştirecek bir diğer çalışmanın da Kızılpınar Namık Kemal Mahallesi’nde başladığını sözlerine ekleyen Akay, “Kızılpınar Namık Kemal Mahallesi 51. Sokak’ta bulunan 4 bin 95 metrekarelik alanda da yeni bir park yapımına başladık. Buradaki parkımızda da futbol sahası, basketbol sahası, çocuk oyun alanı, fitness alanı, yürüyüş yolları, dinlenme alanları, peyzaj düzenlemeleri yapılacak” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2020, 18:46

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
Zafer Başaran
Zafer Başaran - 1 yıl Önce

Diyeceksinki ben kapaklı gazetesiyim. O zaman niye Vahap başkanın boranciligini yapıyorsun. Birde tepedeki vatandaşı dinle bak neler anlatacak sana.... Yürek ister ama. Sizde de dil maşAllah kürek gibi. Gazeteci olun tarafsız haber yapın ciğerimi yiyin.....

Saffet çakır
Saffet çakır - 1 yıl Önce

Sayın başkan fevzipaşa mah yılmaz sok yağmurlu havada göl oluyor. gelip görmenizi isterim. üç sefer söylememize rağmen ilgilenmediniz. ne zaman ilgileneceksin merak ediyoruz.

Fatma  Bektaş
Fatma Bektaş - 1 yıl Önce

İst mah. De var başkanım kızılPınar diyorsunuz ama bilmem kaç bin metrekarelik bir alan benim bahsettiğim avuç içi kadar bir yer yeşil alan olacak tam 3 yıldır belediyeye gidip geldim telefon açtım Gülşah hanımla görüştüm nolur buraya bir çare bulun çünkü boş alan olduğu için mahalleli burayı çöplük haline getirmiş iğrenç bir görüntü çokmu zor burayı temizleyip bir iki bank koyup yeşil alan haline getirmek zamanınız yoksa ben yardımcı olurum yeterki bu görüntü kirliliğinden kurtarın bizi

Turgay Çiçek
Turgay Çiçek - 1 yıl Önce

Yemin ediyorum hayatımda ilk defa chp oy verdi ama hiç de pişman değilim iyi çalışıyor

SIRADAKİ HABER

banner65