Başkan Akay pazar yerini denetledi

Pandemi tedbirleri kapsamında Pazar yerleri önünde yapılan HES kodu taramasına katılan Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, ardından pazarı ziyaret ederek esnaflarla konuştu.

Başkan Akay pazar yerini denetledi

Kapaklı Gazetesi - Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, İçişleri Bakanlığınca yayınlanan Pazar Yerleri Genelgesi kapsamında Tam Kapanma sürecinde Cumartesi günleri açılmasına izin verilen Kapalı Pazar Yeri’nde incelemelerde bulundu.

"TEDBİRLERE UYALIM"

Vatandaşları tedbirlere uymaya davet eden Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Pandemi nedeniyle uygulanan tam kapanma, ülke genelinde devam ederken; İçişleri Bakanlığı tarafından açıklanan Pazar Yerleri Genelgesi ile semt pazarlarının Cumartesi günleri açılabileceği kararlaştırıldı. Genelge kapsamında tüm ülkede olduğu gibi kentimizde de Kapalı Pazar Yeri ve semt pazarlarımız bugün açıldı. Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Pazarlarımızda sadece yaş sebze / meyve ile fide satışına izin verildi. Temizlik ürünleri, giyim, zücaciye, oyuncak, süs eşyası, çanta vb. ürünlerin satışına ise izin verilmedi. Bu vesile ile bir kez daha tüm vatandaşlarımızı pandemi tedbirlerine uymaya davet ediyor, en kısa zamanda sağlıklı ve huzurlu günlerde buluşabilmeyi temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2021, 11:59

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65