Başarılı kursiyerlere sertifikaları verildi

Çerkezköy Belediyesi Kültür ve Sanat Akademisi’nin, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürlüğü Meslek Edindirme Kursları (TEMEK) işbirliği ile düzenlediği kursları başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikaları düzenlenen törenle verildi.

Başarılı kursiyerlere sertifikaları verildi

Kapaklı Gazetesi - Çerkezköy Belediyesi Kültür ve Sanat Akademisi ile Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürlüğünün işbirliğinde gerçekleşen kurslarda bu sezon 65 kursiyer sertifika almaya hak kazandı. Başarılı kursiyerlerin sertifikalarını Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay takdim etti.

Çerkezköy Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen sertifika töreni, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı.

“65 KURSİYERİMİZ SERTİFİKA ALMAYA HAK KAZANDI”

Programda konuşan Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Aslında 2020 ve 2021 yılı, bizim uzun zamandır beklediğimiz bu güzel mekanı, kültür ve sanat etkinlikleri ile bir araya getirmek, sizlerle buluşmak, çok daha fazla kurslar açarak çocuklarımızı, gençlerimizi, tüm vatandaşlarımızı kültür ve sanat etkinlikleri ile bir araya getirmek hevesi ve arzusuyla Çerkezköylü hemşerimizle buluşturmuştuk. Bu hevesimiz pandemi nedeni ile kursağımızda kalmıştı. 2021 yılı da yine bu çerçevede geçen bir yıl olmasına rağmen Gitar, Bağlama, Ukulele, Türk Sanat Müziği, Resim, Piyano, Çocuk Korosu ve Basit İğne Teknikleri gibi branşlarda yaklaşık 260 kursiyere hizmet verdik. Bugün de 65 kursiyerimiz sertifika almaya hak kazandı. Biz bu hevesle 2021-2022 dönemine giriyoruz. Öncelikle bu kurslara katılanlara gönülden teşekkür ediyorum. Bu güzelliğin daha da büyüyerek, Çerkezköy’de kültür ve sanat etkinliklerinin daha da artarak önümüze çıkacağı günleri özlemle bekliyorum.” dedi.

“BURALAR KÜLTÜR SANAT YUVASI HALİNE GELECEK”

Kültür ve sanat etkinliklerini desteklediklerini söyleyen Başkan Akay, “Biz elimizden geldiğince kentimizdeki kültür ve sanat etkinliklerini daha da artırarak bu salonları dolduracağız. Buralar kültür ve sanat yuvası haline gelecek. Biz Çerkezköy Belediyesi olarak adım adım büyüttüğümüz bu güzel etkinlikleri, bu güzel sonuçları daha da ilerleteceğiz. Şimdi yeni bir hedefimiz daha var. İnşallah önümüzdeki ay itibari ile Çerkezköy Belediyesi Halk Akademisi’ni, Türkan Saylan Eğitim Kültür ve Sanat Merkezi’nde başlatacağız. Başlangıç olarak 8’inci sınıf öğrencilerimize destek, takviye verecek şekilde kurslarımıza start vereceğiz. Bunu adım adım büyüterek Kızılpınar’daki Eğitim Kültür ve Sanat Merkezi’mizde de 8’inci sınıf öğrencilerimizi eğitim destek kurslarımızla buluşturacağız.” diye konuştu.

Başkan Akay’ın konuşmasının ardından kursiyerlere sertifikaları takdim edildi.

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2021, 11:12

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65