21 farklı noktada besleme istasyonları oluşturuldu

Çerkezköy Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından, kent genelindeki sokak hayvanları için mama desteği çalışmaları devam ediyor.

21 farklı noktada besleme istasyonları oluşturuldu

Kapaklı Gazetesi - Çerkezköy Belediye tarafından ilçe genelinde tespit edilen 21 farklı noktaya sokak hayvanları için beslenme istasyonları monte edildi. Tek tuşla celtabet kayıt işlemi tamamlayabilirsiniz. Konuyla ilgili açıklama yapan Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, sokak hayvanlarının Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından aşılandığı ve bakımlarının da yapıldığını belirtti.

Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde aşılanan ve bakımları yapılan hayvanların, sonrasında da kanunlar gereği alındıkları yerlere bırakıldıklarını kaydeden Başkan Akay, vatandaşlara da besleme istasyonlarına sahip çıkmaları konusunda çağrıda bulundu.

“VATANDAŞLAR DA BİR KAP MAMA KOYABİLİRLER”

İlerleyen günlerde besleme istasyonu sayısını daha da arttıracaklarını kaydeden Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Ayrıca Çerkezköy Gönüllü Arama Kurtarma ekiplerince hazırlanan besleme kapılarını da tespit edeceğimiz uygun noktalara monte edeceğiz. Özellikle kış aylarında yiyecek bulmakta zorlanan sahipsiz sokak hayvanları için vatandaşlarımız da evlerinin önüne bir kap mama ve su koyarak destek olabilirler. Ayrıca araçlarımızı çalıştırmadan önce de, altında olması muhtemel minik dostlarımızın zarar görmemesi için kaputa vurmayı unutmayalım.” ifadelerini kullandı.

İŞTE BESLEME İSTASYONLARI

Başkan Akay, beslenme istasyonları hakkında da bilgi vererek; “Bağlık Mahallemizde Efe Sokak’ta Belediye Tandır Fırını yanında, Muhtarlık Binası yanında ve Bağlık Mahalle ve Taziye Evi Tandır Fırını önünde; Cumhuriyet Mahallemizde Park ve Bahçeler Müdürlüğü yanında, Sağlık Ocağı girişi duvar önünde, Ay Işığı Sitesi yanında elektrik trafosu önünde ve Forest City-2 Sitesi Tomurcuk Anaokulu karşısında; Fatih Mahallemizde Ambardere Mevki Çözüm Akademi Okulları giriş kapısı yanında, Adliye Otoparkı elektrik trafosu arkasında ve Baki Sokak’ta Alparslan Türkeş Parkı yanında; Fevzipaşa Mahallemizde Namık Kemal Bulvarı Tır Garajı karşısında; Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallemizde Güven Sokak Kapalı Otopark Alanı araç girişi yanında, Şehit Doğan Çabuk Sokak Çocuk Parkı arkasında ve Dalyan Sokak Zabıta Noktası yanında; Gazi Osman Paşa Mahallemizde Fatih Caddesi Fatih Kavşağı Parkı yanındaki trafo önünde ve Sayar Sokak’ta Çocuk Parkı yanındaki trafo önünde; İstasyon Mahallemizde Poyraz Sokak’ta Recep Arif Gabralı İlkokulu karşısında çocuk parkı girişinde ve TESKİ Su Deposu yanında; Kızılpınar Mahallemizde Kocameşe Piknik Alanı girişinde; Yıldırım Beyazıt Mahallemizde Kumlugeçit Emlak Konutları arkasında Baran Sokak’taki elektrik trafosu yanında ve Sanayi Bulvarı Altınyıldız Fabrikası karşısındaki trafo yanında.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2021, 14:30

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65