Milliyetçi Hareket Partisi'nin 55.Yıl Dönümü nedeniyle basın açıklaması yayımlanan Bütün, “Bugün partimizin 55. kuruluş yıldönümünü idrak ediyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi kaynağını beş bin yıllık Türk medeniyet tasavvurundan alan, felsefesini Orhun Anıtlarında somutlaştıran, anlamını Türk-İslam Ülküsünde görmüş bir Türk destanıdır. 

“ADANA’DA YAPILAN GENEL KONGREDE KURULMUŞTUR”

Türk milliyetçiliğinin bir kadro ve fikir partisi yapısına dönüşerek siyasî hayatımızdaki güzide yerini alması MHP’nin doğup gelişmesiyle mümkün olmuştur. Türk Milliyetçilerinin siyasi organizasyonu olan partimiz, 8-9 Şubat 1969 günlerinde Adana’da yapılan genel kongrede Cumhuriyetçi Köylü Millet Partisi’nin adını Milliyetçi Hareket Partisi olarak değiştirmesiyle kurulmuştur. 

“TÜRKLÜĞÜ YIKILMAZ KALE BİLDİK”

Büyük Kongreden sonra toplanan ilk genel idare kurulunda partinin amblemi “Üç Hilâl” olarak kararlaştırılmıştır.  Fedakârlıklarla, acılarla ve şehadetlerle yarım asrı gururla geçtik. Ülkemizi bayrak, Türklüğü yıkılmaz kale bildik. Tuzaklar, hain emeller, kumpaslar derken nice badirelere uğradık. Bu kutlu davadan bir an olsun vazgeçmedik.

“AZİZ KAHRAMANLARIN ESERİDİR”

Milliyetçi Hareket Partisi, Türk Milletinin geleceğine ümitle bakmak isteyen herkesin umut kaynağı, geleceğinden endişe edenlerin sığınağı haline gelmişse, bu 55 yıl içerisinde harekete gönül vermiş, omuz vermiş, emek vermiş ve elbette ki öncelikle can vererek şehit olmuş aziz kahramanların eseridir.  

“LİDERİMİZİN EMRİNDE NİCE YILLARDA VAR OLSUN”

Başbuğumuz Alparslan Türkeş’e ve aldığı emaneti onun çizgisinden sapmadan, siyasetin tıkandığı her noktada, ’Önce ülkem ve milletim’ diyerek inisiyatif alıp ülke siyasetine yön veren, Türk Milletine hizmet etmeyi şiar edinmiş Genel Başkanımız, Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’ye şükranlarımızı sunuyor, emrinde olduğumuzu bir kez daha ifade ediyorum. 

Fatih Diler: Kapaklı’da ekmek 2 TL olacak Fatih Diler: Kapaklı’da ekmek 2 TL olacak

Bu duygu ve düşüncelerle, Başbuğumuz merhum Alparslan Türkeş başta olmak üzere, ebediyete irtihal etmiş dava büyüklerimizi rahmetle, minnetle anıyoruz. Ruhları şad olsun. Başbuğumuzun izinde, liderimizin emrinde nice yıllarda var olsun” dedi.