Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde oturan Fatih Kırcı ve Murat Beycan, Bartın’ın Kurucaşile ilçesinde yaptırdıkları 10 metre uzunluğundaki tekneyi teslim almak üzere Ovatekkeönü köyündeki Ahşap Tekne ve Yat Yapım Tersanesi’ne geldi.

TENEKE İÇİNDE KÖMÜRLE ATEŞ YAKTILAR

2 arkadaş, teknenin son kalan işlerini takip etti ve geceyi teknede geçirmek istedi. Tersanedeki teknenin makine dairesine girerek ısınmak için teneke içinde kömürle ateş yakan Kırcı ve Beycan, bir süre sonra uyudu.

Panelvan araç ile servis minibüsü çarpıştı: 2 ölü, 10 yaralı Panelvan araç ile servis minibüsü çarpıştı: 2 ölü, 10 yaralı

ZEHİRLENEREK HAYATLARINI KAYBETTİLER

Sabah saatlerinde tekne atölyesindeki ustalardan biri makine dairesine girince Kırcı ve Beycan’ı hareketsiz halde buldu. Durum, sağlık ve jandarma ekiplerine haber verildi. Sağlık ekibinin yaptığı incelemede Faik Kırcı ve Murat Beycan’ın karbonmonoksit gazından zehirlenerek hayatlarını kaybettiği belirlendi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

MORGA KALDIRILDILAR

Kırcı ve Beycan’ın cenazeleri savcının incelemesi sonrası, otopsi yapılmak üzere Bartın Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Teknenin işlemlerinin tamamlanmasının ardından, 2 arkadaşın teknelerini teslim alarak yola çıkmayı planladıkları öğrenildi.

Editör: Berke ÖZEN