Vali Yıldırım, Kurban Bayramı’nı kutladı

Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Kurban Bayramı münasebetiyle kutlama mesajı yayımladı.

Vali Yıldırım, Kurban Bayramı’nı kutladı

Kapaklı Gazetesi - Tüm İslam aleminin Kurban Bayramı’nı kutlayan Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, pandemi dolayısıyla vatandaşlara ev ziyaretlerinden uzak durmaları uyarısında bulundu.

Bayramların toplumsal birlikteliği sağlayan önemli bir etken olduğunu söyleyen Vali Yıldırım, ‘’Bizleri manevi iklimiyle saran, kaynaştıran Kurban Bayramına ulaşmanın mutluluğu ve heyecanı içerisindeyiz. Bayramlar, insanlar arasında kardeşliğin canlanmasına, birlik ve beraberliğin pekişmesine, milli, dini şuurun artmasına vesile olan günlerdir. Bayramılar, insani duygularımızı derinleştirmekte, yardımlaşma ve dayanışma ruhunu canlı tutmakta, sosyal adaletin gerçekleşmesine katkıda bulunmaktadır. Dini bayramlarımızın oluşturduğu bu manevi ortamları iyi değerlendirmeli; dargınlık ve kırgınlıkların bir kenara bırakılması, sevgi, saygı, hoşgörü duygularının pekişmesi, iyiliklerin, güzelliklerin artması, yoksul ve düşkün olanların hatırlanması ve muhtaç olanlara yardım elinin uzatılması bakımından önemli bir fırsat olarak görülmelidir.’’ dedi.

‘’HİJYEN ŞARTLARINA UYULMALI’’

Koronavirüs salgını dolayısıyla uyarılarda bulunmayı da ihmal etmeyen Vali Yıldırım, ‘’Bu müstesna günleri, bu yıl maalesef tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs pandemisi gölgesinde geçireceğiz. Bayram günlerinin koronavirüsün yayılma günleri olmaması için; Kurban Bayramı süresince koronavirüs tedbirlerine uyalım, doğru maske kullanımına, sosyal mesafeye, el hijyenine riayet etmeye devam edelim. Tekirdağ’da kurban kesen vatandaşlarımızın sağlık ve hijyen şartlarına uygun olan yerlerde kurbanlarını kesmelerini, sonrasındaki atıkları başkalarını rahatsız etmeyecek ve çevreyi kirletmeyecek şekilde ortadan kaldırmalarını önemle istirham ediyorum.’’ dedi.

‘’EN İÇTEN DİLEKLERİMLE KUTLUYORUM’’

Son olarak tüm İslam aleminin bayramını tebrik eden Vali Aziz Yıldırım, ‘’Bu vesileyle, bayramın birlik beraberliğimizin ve kardeşliğimizin daim olmasına vesile olması ve tüm İslam alemine ve ülkemize huzur getirmesi dileğiyle, bütün halkımızın mübarek Kurban Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.’’ Diyerek açıklamasını noktaladı.

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2020, 11:42

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3