Vali Yıldırım: Korkulacak bir rakamla karşı karşıya değiliz

Koronavirüs tedbirleri ile ilgili denetimlere katılan Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, ‘’Şu anda korkacağımız bir rakamla bir vaka sayısı ile karşı karşıya değiliz.’’ dedi.

Vali Yıldırım: Korkulacak bir rakamla karşı karşıya değiliz

Kapaklı Gazetesi - İçişleri Bakanlığı'nın koronavirüs tedbirleri kapsamında 'Sağlık için, hepimiz için' sloganıyla ülke genelinde başlattığı denetimler, tüm Türkiye ile eş zamanlı olarak Tekirdağ’da da yapıldı.

Gerçekleştirilen denetimlerde Vali Yıldırım’a; Süleymanpaşa Kaymakamı Harun Kaya, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, İl Jandarma Komutanı Albay Osman Kılıç, İl Emniyet Müdürü Mehmet Erduğan, İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, polis ve jandarma ekipleri eşlik etti.

“HİJYEN KONUSUNDA SIKI ŞEKİLDE DUYARLI OLALIM”

Denetimlerde esnafları ziyaret eden Vali Aziz Yıldırım; özellikle maske, mesafe ve hijyen konularında uyarılarda bulundu. Koronavirüs salgını ile mücadelede özellikle maske kullanımının çok önemli olduğunu belirten Vali Yıldırım, "Maskemizi takalım, gelen müşterileri de bu konuda uyaralım. Maske, mesafe, hijyen konusunda sıkı şekilde duyarlı olalım" ifadelerini kullandı.

“HER YERDE, HERKESİ DENETLEMEYE GAYRET GÖSTERİYORUZ”

81 ilde koronavirüs mücadelesinin etkin bir şekilde yürütüldüğünü belirten Vali Aziz Yıldırım, "81 ilde sahadayız. Koronavirüs için alınmış olan tedbirlerin uygulamalarını denetlemek üzere çıktık. Biz, her zaman sahadayız. Ama bugünün özelliği var, herkes aynı anda sahada. İlimizde 191 tane denetleme grubu var. Arkadaşlarımız 5'er, 6'şar kişilerden oluşuyorlar. Her yerde, herkesi denetlemeye gayret gösteriyoruz" ifadelerini kullandı. Tekirdağ'ın koronavirüs tedbirleri kapsamında örnek il olduğunu da sözlerine ekleyen Vali Yıldırım, "Şu anda korkacağımız bir rakamla bir vaka sayısı ile karşı karşıya değiliz Tekirdağ'da. Ama bunu muhafaza etmemiz lazım. Kötü örnek olmamamız lazım. Ben kurallara uyan bütün vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Tedbirlere en katı şekliyle dikkat etmemiz lazım" dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2020, 19:27

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3