Türkiyenin En Büyük Bayan Portalı ataşehir escort Sitesi..

Ulaştırma Bakanlığı, kaza nedenini açıkladı

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Çorlu Sarılar Köyü’nde meydana gelen tren kazasının sebebini açıkladı.

Ulaştırma Bakanlığı, kaza nedenini açıkladı

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Çorlu Sarılar Köyü’nde meydana gelen tren kazasının sebebini açıkladı.

Uzunköprü-Halkalı arasında 362 yolcu ve 6 personel ile sefer yapan yolcu treninin devrilmesi sonucu 10 vatandaş hayatını kaybederken, 73 kişi ise yaralandı. Feci kazanın nedenine ışık tutan ilk açıklama ise Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’ndan geldi. Kazanın aşırı yağmur yağışları nedeniyle menfez ile ray arasındaki toprağın boşalması nedeni ile meydana geldiği belirtilen açıklamada, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nca Müsteşar Suat Hayri Aka Başkanlığında kriz merkezi oluşturulduğu dile getirildi.

İŞTE O AÇIKLAMA

Bakanlığın resmi sitesinde yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı; ‘’ 08 Temmuz 2018 tarihinde Uzunköprü-Halkalı arasında 6 vagon, 362 yolcu ve 6 personel ile seferini yapan 12703 trenin Balabanlı-Çorlu arası Km 162’de seyri esnasında, saat 17.00 sıralarında dizide bulunan 5 vagon raydan çıkarak devrilmiştir. Kazanın aşırı yağmur yağışları nedeniyle menfez ile ray arasındaki toprağın boşalması nedeni ile meydana geldiği tespit edilmiştir. Arama kurtarma ekipleri kaza yerine intikal etmiştir. Yaralılara gerekli müdahaleler hızla yapılmaktadır. İçişleri Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı koordineli bir şekilde çalışmalar başlatılmıştır. Sağlık Bakanlığı’nın ambulans helikopterleri, İçişleri Bakanlığı’nın kurtarma helikopterleri, olay yerine varmıştır. TCDD’ye ait vinçli kurtarma yardım ekibi Halkalı’dan hareket etmiş olup olay yerine gidiyor. Alpullu’dan Arama Kurtarma araçları da olay yerine sevk edilmiştir.’’

BAKAN ARSLAN DA OLAY YERİNE GİDİYOR

 Bakan Arslan’ın da teftiş için olay yerine gittiğini belirten açıklamada, ‘’Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Ankara’dan hareket etmiş olup, kaza yerine gitmektedir. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nda Müsteşar Suat Hayri Aka Başkanlığında kriz merkezi oluşturulmuştur. Çorlu’da ise Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan Başkanlığında kriz merkezi kurulmuş olup, bakanlığımız ile koordineli bir şekilde çalışmaları sürdürmektedir. Kaza ile ilgili gelişmeler yakıdan takip edilmekte olup konuyla ilgiyi yeni bilgiler edinildikçe gerekli açıklamalar kriz merkezimiz tarafından yapılacaktır.’’ Denildi.

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2018, 21:58

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65