Toprak: Çiftçilerimiz bu yıl altın yılını yaşıyor

Buğday hasadı ile ilgili açıklama yapan Çerkezköy Ziraat Odası Başkanı Hasan Toprak, “Buğdayda olduğu gibi ayçiçeğinde de bu sezon umutluyuz. Çiftçilerimiz bu yıl altın yılını yaşıyor.” dedi.

Toprak: Çiftçilerimiz bu yıl altın yılını yaşıyor

Kapaklı Gazetesi - Trakya’daki çiftçiler hasadı sona eren buğdayda bu yıl yüksek rekolte almanın sevincini yaşıyor. Çerkezköy Ziraat Odası Başkanı Hasan Toprak yaptığı açıklamada, Trakya’nın buğdayda son yirmi yılın en büyük rekoltesini yaşadığını kaydetti.

“ÇİFTÇİLERİMİZİN YÜZÜ GÜLDÜ”

Buğday rekoltesinde Trakya’nın son yirmi yılın en büyük rekoltesini elde ettiğini kaydeden Çerkezköy Ziraat Odası Başkanı Hasan Toprak, “Fiyatlar da geçen seneye göre normal oldu. Geçen yıl 1.600 liralık buğday bu yıl ise 2.300 liraya satıldı. Kapaklı ve Çerkezköy’de dekar başına 600 kilogram verim elde ettik. Bu yıl buğdayın kalitesi de çok yüksek olmakla birlikte çiftçilerimizin de çok şükür yüzü güldü. Bu yıl çiftçilerimize tüccarlarımız da iyi para verdi. Dekar bazında 20 senedir görmediğimiz rekolteyi bu yıl görüyoruz.” dedi.

“ÇİFTE BAYRAM YAŞAYACAK”

Ayçiçeğinde de umutlu olduklarını kaydeden Toprak, “Bir haftadır aşırı sıcaklar yaşıyoruz. Ayçiçekleri yaptı ve çiftçilerimiz çifte bayram yaşayacak. Bu sıcakların üstüne afetli bir yağmur yaparsa ayçiçeği açısından tehlike olabilir. Yoğun yağış olmadan hava serinler ise rekolte de artış olabilir. Ayçiçeğinden ise dekar başına 200-250 kilogram rekolte bekliyoruz. Çiftçilerimiz altın yılını yaşıyor. İnşallah afet yaşamayız.” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2021, 17:40

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65