TESKİ İçme Suyuyla Bahçe Sulayanları Uyardı

Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (TESKİ), abonelerine içme suyu ile bahçe ve çim sulamaması konusunda uyarıda bulundu.

TESKİ İçme Suyuyla Bahçe Sulayanları Uyardı

Kapaklı GazetesiTekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (TESKİ), abonelerine içme suyu ile bahçe ve çim sulamaması konusunda uyarıda bulundu.

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte şebeke suyu bahçe ve çim sulamak için sıklıkla kullanılır duruma geldi. Bu nedenle harekete geçen TESKİ, abonelerine bahçe ve çim sulamaları ile ilgili uyarılarda bulundu. Bilinçsiz yapılan sulamaların kesintilere yol açtığını savunan TESKİ Yetkilileri, şu ifadelere yer verdi; ‘’Değerli Abonelerimiz, lütfen içme suyu ihtiyacımızı karşıladığımız şebeke suyu ile bahçe ve çim sulaması yapmayınız. Özellikle yaz aylarında yapılan bahçe ve çim sulamaları sonucunda, kırsal mahallelerde (köylerde) belli saatlerde susuzluk sorunu yaşanmaktadır. Bu tür olumsuzların önüne geçmek ve halkımızın mağduriyet yaşamaması için su tüketiminin kontrollü bir şekilde yapılması ve su tasarrufuna önem verilmesi gerekmektedir. Günümüzde ve gelecekte susuz kalmamamız için gerekli hassasiyetin gösterilmesini temenni eder, amaç dışında su kullanımının tespiti halinde yasal tedbirlere müracaat zarureti doğacağını bildiririz.’’

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2019, 15:01

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3