Tekirdağ’da Koronavirüs Seferberliği

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs Salgını ile ilgili seferberlik başlattı.

Tekirdağ’da Koronavirüs Seferberliği

Kapaklı Gazetesi - Türkiye’de de koronavirüs vakasının tespit edildiğinin resmi olarak açıklanmasının ardından, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi de Koronavirüs ile ilgili çalışmalarını yoğunlaştırdı ve adeta bir seferberlik başlattı.

‘’DEZENFEKTE ÇALIŞMALARINI YOĞUNLAŞTIRDIK’’

Meclis Salonu’nda daire başkanları ile bir araya gelen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Tüm Dünya’yı etkisi altına alan bu salgın hastalık ile ilgili Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak gerekli çalışmalarımızı zaten yapıyorduk ancak virüsün Türkiye’de de tespit edildiğinin resmi olarak açıklanmasının ardından derhal tüm daire başkanlarımızla bir araya gelerek bir durum değerlendirmesi yapmak istedik. Bugün itibariyle koronavirüs ile ilgili serferberlik başlatmış durumdayız. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin şu dakika itibariyle en önemli gündem maddesi koronavirüs ile ilgili çalışmalardır. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak, çalışanlarımız ve vatandaşlarımızın virüsten korunması için dezenfekte çalışmalarından bilinçlendirme çalışmalarına kadar tüm çalışmalarımızı bu noktada yoğunlaştırmış durumdayız. Tüm dairelerimiz bu çalışmalarda aktif olarak rol alacak. Üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız” dedi.

‘’BİLGİLENDİRME ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR’’

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Dr. Deniz Bozdoğan da, virüs ile ilgili bilgi verdiği konuşmasında, “Bu konuda çalışmalarımızı zaten sürdürüyorduk. Öncelikle personelimizin eğitimi ile başladık. Büyükşehir Belediyemize ait binaları ve toplu taşıma araçlarını dezenfekte ediyoruz. Vatandaşlarımızı koronavirüsü ile ilgili bilgilendirmek ve korunma yolları konusunda bilinçlendirmek için çeşitli broşürler hazırladık. En kısa sürede dağıtımını sağlayacağız. Bu konuda Sağlık Bakanlığımızın uyarı ve önerilerini dikkate alıyoruz. Sosyal medya aracılığı ile de bilgilendirme çalışmalarımıza devam ediyoruz. İlçe belediyelerimiz ve tüm kamu kurum ve kuruluşlarımız ile koronavirüs ile ilgili koordinasyon halinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2020, 17:54

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gökhan Aydın
Gökhan Aydın - 1 yıl Önce

Kapakli belediyesi baskanimiz Sn. Mustafa Çetin'nin corona viruse karsi duyarlılığıyla kapakli ilcemizde toplu taşıma faaliyetini yürüten ss 41nolu kapakli minibusleri taşıyıcı kooperatifinde(halk dilinde sari minibüslerimizde)12.03.2020 saat 19:00tarihinde dezenfekte çalışmaları yapılmış olup halkımız gönul rahatiyla sağlikli toplu taşıma kullanması sağlanmıştır Teşekkürler Sn.Başkan

SIRADAKİ HABER

banner65