Tekirdağ tatilcilerin göz bebeği oldu

Doğal güzellikleri ve Mavi Bayraklı plajlarıyla tatilcilerin gözdesi haline gelen Tekirdağ, 4,5 günlük Kurban Bayramı süresince 1 milyonun üzerinde vatandaşı ağırladı.

Tekirdağ tatilcilerin göz bebeği oldu

Kapaklı Gazetesi - Yaz aylarında ziyaretçi akınına uğrayan Tekirdağ sahilleri, Kurban Bayramı süresince İstanbul başta olmak üzere çevre illerden gelen çok sayıda tatilcinin tercih ettiği bir turizm merkezi oldu.

Vatandaşların daha temiz, konforlu, güvenli ve sağlıklı şartlarda tatil yapabilmelerine imkân sağlamak amacıyla Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekipleri, mesai kavramı gözetmeksizin sahada çalışmalarını sürdürdü. Bu kapsamda ekipler, yoğunluğun yaşandığı Süleymanpaşa, Şarköy ve Marmaraereğlisi ilçelerinde çevre düzenlemesi, plaj kumu temizliği ve yosun temizliği çalışması yaptı.

16 CANKURTARAN HİZMET VERDİ

Meydana gelebilecek boğulma vakalarına karşı tedbirli olan Büyükşehir Belediyesi, sahil ve plajlarda görevlendirdiği cankurtaranlar ile önlem aldı. İl genelindeki plajlarda toplamda 5 cankurtaran botu ve 16 cankurtaran ile vatandaşlara hizmet verildi. Ayrıca plajlarda koronavirüs önlemleri kapsamında duş kabinlerine, soyunma kabinlerine ve tuvaletlere el dezenfektanları konuldu. Cankurtaranlar da sürekli olarak sosyal mesafe, hijyen ve maske kullanımı konusunda plajlardaki vatandaşları uyararak bilgilendirdi. Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekiplerinin sezon sonuna dek plaj ve sahillerdeki temizlik ve düzenleme çalışmalarına devam edeceği öğrenildi.

‘’MAVİ GÖZLÜ KENTİMİZİ CAZİBE MERKEZİ HALİNE GETİRDİK’’

Konu hakkında bir açıklama yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Yaptığımız hizmet ve yatırımlarla mavi gözlü kentimizi cazibe merkezi haline getirdik. 4,5 günlük süreçte 1 milyondan fazla tatilci kentimizi ziyaret ederek burada tatillerini yaptı. Büyükşehir Belediyesi olarak, plaj ve sahillerde yaşanacak yoğunluğu göz önünde bulundurarak vatandaşlara hizmet verdik. Mavi Bayraklı sahillerimizde temiz ve güvenli bir ortamda halkımıza hizmet vermeye devam edeceğiz. Vatandaşlarımızın güzel bir yaz sezonu geçirmeleri ve bununla beraber sosyal mesafe, hijyen ve maske kullanımı kurallarından ödün vermemeleri en büyük temennimizdir.’’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2020, 22:15

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3