Tarihi Güzelköy Camii 9 Temmuz’da açılacak

Restorasyonu Tekirdağ Büyükşehir Belediyesince tamamlanan tarihi Güzelköy Camii, 9 Temmuz Cuma günü düzenlenen törenle açılacak.

Tarihi Güzelköy Camii 9 Temmuz’da açılacak

Kapaklı Gazetesi - Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından “geçmiş ve gelecek birlikte yürüyecek” sloganıyla başlatılan Miras Atölyesi Projesi II. Etap çalışmaları kapsamında sürdürülen, kültür mirasını en çok yansıtan mahallelerden biri olan Şarköy İlçesi Güzelköy (Melen) Mahallesinde bulunan caminin restorasyon çalışmaları tamamlandı.

“TÜM VATANDAŞLARIMIZI DAVET EDİYORUM”

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak, şehrin tarihine ve kültürel yapısına sahip çıkmaya devam ettiklerini belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Geçmiş ve gelecek birlikte yürüyecek sloganı ile başlattığımız Miras Atölyesi proje çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Bu çalışmalar kapsamında Şarköy İlçemizin Güzelköy (Melen) mahallesinde bulunan ve şehrimizin kültürel mirasını en çok yansıtan yapılardan biri olan Tarihi Güzelköy (Melen) Camimizin restorasyon çalışmalarını tamamlamış bulunmaktayız. İlimize ve Şarköy İlçemize hayırlı olmasını diliyorum ve 09 Temmuz Cuma Günü saat 13:00’te gerçekleştireceğimiz, camimizin açılış törenine tüm vatandaşlarımızı davet ediyorum. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi bundan sonra da tarihine sahip çıkmaya, tarihi ve kültürel değerlerimizi gün yüzüne çıkarmaya devam edecektir.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2021, 18:03

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65