Şehit ailelerine Devlet Övünç Madalyası verildi

Tekirdağ'da şehitlerin ailelerine Devlet Övünç Madalyası verildi.

Şehit ailelerine Devlet Övünç Madalyası verildi

Kapaklı Gazetesi - 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 106. Yıl Dönümü Anma Günü’nde Şehit Recep Bekir’in ailesine, Şehit Birhan Er’in ailesine, Şehit Nihat Kara’nın ailesine ve Gazi Tamer Çolak’a Cumhurbaşkanlığı tarafından ilimize gönderilen Devlet Övünç Madalyası, Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım tarafından Valilik Toplantı Salonu’nda tevcih edildi.

Madalya Tevcih töreninde konuşan Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, “Öncelikle Sayın Cumhurbaşkanımızın, Sayın Meclis Başkanımızın, Sayın İçişleri Bakanımızın sevgilerini, selam ve hürmetlerini iletiyorum. Her zaman dediğimiz gibi sizler bize şehitlerimizin emanetisiniz. Burada Madalya Tevcih Töreni için toplandık. Zaten şehitlerimizin yakınları ve gazilerimiz bizim için kıymetlidir ama bunu birtakım göstergelerle ilan etmek, tescil etmek, kaydetmek için böyle bir madalyayı ve beratı törenle teslim edeceğiz.” dedi.

Tevcih törenine, Vali Aziz Yıldırım'ın yanı sıra Süleymanpaşa Kaymakamı Harun Kaya, Aile, Çalışma, Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ülkü Uslu katıldı.

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2021, 17:57

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65