Türkiyenin En Büyük Bayan Portalı ataşehir escort Sitesi..

Öğrenci servis ücretleri belli oldu

Çerkezköy Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa As yaptığı basın açıklamasında 2020-2021 eğitim öğretim yılının öğrenci servislerinde taşıma ücretinin belirlendiğini söyledi.

Öğrenci servis ücretleri belli oldu

Kapaklı Gazetesi - Çerkezköy Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa As, okulların kademeli olarak yüz yüze eğitime başlayacak olması nedeniyle, servis ücretlerinin de belli olduğunu ifade etti.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB),yüz yüze ve uzaktan eğitimde aşamalı geçiş planı kapsamında, ilkokul 1, 2, 3 ve 4'üncü sınıflar ile ortaokul 8'inci sınıflarda haftada 2 gün toplam 12 ders saati, imam hatip ortaokullarında 2 gün 14 ders saati, lise hazırlık ve 12'nci sınıflarda 2 gün 16 ders saati yüz yüze eğitim verilecek. Okul öncesi eğitim kurumlarının tamamında ise haftada 5 gün ve günde 6 etkinlik saati olacak şekilde yüz yüze eğitim yapılacak. Bu kapsamda hazırlıklarını tamamladıklarını ve aksi bir karar alınmadıkça tam kapasite ile çalışacaklarını ifade eden As; “Değişiklik ile ilgili yazı bizlere ulaştığı takdirde kamuoyunu da bilgilendireceğiz” dedi.

195 LİRADAN BAŞLIYOR

2020-2021 eğitim ve öğretim yılının hayırlı olması temennisinde bulunan As “ Artan girdi maliyetleri dolayısıyla 2020-2021 öğretim yılı taşıma ücret tarifesinin güncellenmesi talep edildi. 2020-2021 eğitim öğretim yılı için öğrenci servis ücreti talebi Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon merkezinin kararı ile belirlenmiş bulunmaktadır. Buna göre kısa mesafe 0-3 kilometre 195 TL, orta mesafe 3-8 kilometre 220 TL, uzun mesafe 8-15 kilometre 250 TL 15 kilometreden sonra kilometre başına 5 TL. Ayrıca rehber kullanılacak ise öğrenci başına 45 TL olarak belirlendi. Yani 20 TL ücrete ilave yapılacak. Alınan bu kararın öğrencilerimize, öğrenci velilerimize ve öğrenci servisi esnafımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

“KAMUOYUNU BİLGİLENDİRECEĞİZ”

Pazartesi günü 2-3-4-8 ve 12.sınıflarda yüz yüze eğitimin başlayacağını kaydeden As “ Öğrenci servisleri UKOME’nin verdiği tarifeye göre Pazartesi gününden itibaren bu fiyatlardan yüzde yüz kapasite ile öğrenci almaya başlayacak. Kısacası yeni kapasite sayısı belirlenene kadar bu şekilde ücret tarifeleri alınacaktır. Yeni uygulama ve kapasitelerle ilgili Çerkezköy Kaymakamlığından yada İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden odamıza herhangi bir yazı gelmedi. Değişiklik ile ilgili yazı bizlere ulaştığı takdirde kamuoyunu da bilgilendireceğiz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2020, 19:38

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3