Nüfus Müdürlükleri haftasonu da açık olacak

Tekirdağ Valiliği'nin yapmış olduğu duyuruya göre, 31 Mart yerel seçimlerinde oy kullanacak vatandaşların kimliğini kaybetmesi halinde; geçici kimlik belgesi alabilmeleri için Tekirdağ genelindeki tüm Nüfus Müdürlükleri haftasonu da açık olacak.

Nüfus Müdürlükleri haftasonu da açık olacak

Yerel seçimlere sayılı günler kala vatandaşların rahat oy kullanabilmesi için harekete geçen Tekirdağ Valiliği, tüm ilçelerdeki Nüfus Müdürlüklerinin 30 – 31 Mart Cumartesi ve Pazar günleri 08.00 ile 17.00 saatleri arasında açık olacağını duyurdu.

Tekirdağ Valiliği tarafından kimliğini kaybedenler için gerekli evrakların da bildirildiği duyuruda şu ifadelere yer verildi; ‘’Geçici Kimlik Belgesi alabilmek için: 1 adet biyometrik fotoğraf, Kimlik Kartı Kayıp edenler için Anlaşmalı bankalar, PTT, veya İnteraktif vergi dairesi https://ivd.gib.gov.tr adresinden 45 (Kırkbeş) lira yatırılmalı. Nüfus Cüzdanı Kayıp edenler için Anlaşmalı bankalar, PTT, veya İnteraktif vergi dairesi https://ivd.gib.gov.tr adresinden 22.5 (yirmiiki lira elli kuruş) lira yatırılmalı. Kendini tanıtmaya yarayan bir kimlik belgesi olmayanlar (Anne-Baba, Kardeş, eş 18 yaşını bitirmiş çocuklarından biri) ile birlikte müracaat etmeleri gerekmektedir.’’

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2019, 15:18

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65