“Gönüllü Sayaç Okuma” sistemi ile aboneler kendi sayaçlarını okuyabilecek

TREDAŞ, elektrik abonelerinin kendi sayaç okuma işlemi gerçekleştirebileceği bir “Gönüllü Sayaç Okuma” sistemini devreye soktu.

“Gönüllü Sayaç Okuma” sistemi ile aboneler kendi sayaçlarını okuyabilecek

Kapaklı Gazetesi - Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ), pandemi sürecinde çalışanlarının ve müşterilerinin sağlığını korumak amacıyla “Gönüllü Sayaç Okuma” uygulamasını başlattı.

TREDAŞ, Golive iş ortaklığında SAP bulut teknolojilerini kullanarak geliştirilen Gönüllü Sayaç Okuma Uygulaması ile pandemi döneminde saha çalışanları ve aboneler arasında temasın minimuma indirilmesi, sayaç okuma süreçlerinin pratik ve daha hızlı hale getirilmesi ile müşteri deneyiminin iyileştirilmesi, gelişen teknolojinin hızına ayak uydurarak çalışmaların dijital platformlarda yürütülmesini hedefliyor.

“DİJİTALLEŞME İLE BİRLİKTE MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ EN ÖNEMLİ ÖNCELİĞİMİZ”

TREDAŞ Genel Müdürü Reşit Bilgili, müşteri hizmetleri alanında son yıllarda büyük teknolojik yatırımlar yaptıklarını ifade ederek, “Müşteri memnuniyetini ön planda tutarak, müşterilerimize dijital deneyim sunmak için tüm ekip arkadaşlarımızla büyük gayret gösteriyoruz. Şirketler için gelecek, dijitalleşmeden bağımsız düşünülemez. Yeni teknoloji ve trendleri yakalamak için müşterilerimize, verimlilik ve dijitalleşmeyi maksimum kullandırmayı hedefliyoruz. Geçtiğimiz yıl, müşteri hizmetlerinde Avrupa'daki ilk olan yapay zeka destekli dijital asistan uygulamamızı devreye almamızın ardından, bu yılın ilk çeyreğinde de Türkiye'de ilk ‘Gönüllü Sayaç Okuma' uygulamamızı başlatmanın mutluluğu içerisindeyiz. Yakın gelecekte enerji sektöründe dijital dönüşümün daha da hızlanarak gelişeceğini bekliyoruz.” dedi.

“DİJİTAL DÖNÜŞÜM YOLCULUĞUMUZ DEVAM EDİYOR”

TREDAŞ Bilgi Teknolojileri Müdürü Yavuz Altınışık da gelişen teknolojinin hızına ayak uydurarak çalışmaların dijital platformlarda yürütülmesini önemsediklerini belirtti. Altınışık, “Gönüllü sayaç okuma uygulamamız, saha ekiplerinin daha efektif kullanılmasına, müşterilerimizin de sürece dahil edilmesiyle, faturalama süreçlerinin daha hızlı olmasına fayda sağlayacaktır.” ifadelerini kullandı.

UYGULAMA NASIL ÇALIŞIYOR?

Uygulamayı telefonlarına veya tabletlerine ücretsiz bir şekilde indiren kullanıcılar, ister kendi sayaçlarını, isterlerse kayıtlı oldukları bölgedeki diğer sayaçları uygulama üzerinden sisteme hızlı ve kolayca iletebilecek. Müşteriler, TC kimlik numarası, aboneliğine ait sayaç numarası ve sistemde kayıtlı olan cep telefonu numaralarına anlık gelen şifre ile uygulamaya giriş yapabiliyor. Uygulama, abonenin kendi sayacını ve sokağında bulunan tüm sayaçlarının okunabilmesine imkan sağlıyor. Uygulama içerisinde Optik Karakter Tanıma (OCR) teknolojisi kullanılarak, mobil cihaz ile çekilen fotoğraf üzerinden endeks değerlerini uygulamaya otomatik yazabiliyor. Müşteriler, sayaç üzerinde bulunan endekslerin fotoğraflarını çekerek ve uygulamaya endeks değerlerini yazarak TREDAŞ sistemine sayaç okuma sonuçlarını gönderebiliyorlar.

Android işletim sistemine sahip cep telefonu ve tabletten kullanıma sunulan mobil aplikasyon “Gönüllü Sayaç Okuma” uygulamasının, yakın zamanda IOS işletim sistemine de entegre edileceği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2021, 11:42

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
Asiye yılmaz
Asiye yılmaz - 4 ay Önce

Sayaç okuma bedelini sileceklerse

M. Türk
M. Türk - 4 ay Önce

Sayac okuma bedelini silecekseniz ve de faturada indirim uygulayacaksanız bende varım gönüllü Sayac okumaya aksi Bi durumda gelin kendiniz okuyun

Kerim Meral
Kerim Meral - 4 ay Önce

Düşük voltaj olduğundan dolayı ben makina çalıştıramaz oldum burdan sesleniyorum tredaş a fatura geciktirmeden ödeyen biriyim bunu sıkıntımı da giderilmesini rica ederim

misafir
misafir - 4 ay Önce

tredaş yine sistemin kendilerine yüklediği maliyeti vatandaşın üzerine yüklemeye çalışıyor...sayaç okuyanların maliyeti ve okuma sonrası evrak masrafı ve okuma için kullanılan cihaz maliyeti ve bakım maliyetlerini ortadan kaldıracak bir uygulamayı hayata geçirmeye çalışıyor..bugüne kadar aldığı ve haksız kazanç olan sayaç okuma bedeli ve kaçak kullanım bedelini bu gönüllü okuma sisteminden sonrada almaya devam edecek...sayaç okuma bedelini bir şekilde fiyatın içine giydirecek..ve marketlerin üzerinde yük olan poşet maliyetlerini nasılki çevreccilik aldatmasıyla vatandaşın cebine yükledilerse bunuda vatandaşın cebine yükleyecekler..okuma işinide vatandaşa yaptıracaklar ama okuma ücretinide vatandaştan alacaklar...

Gökhan kıpçak
Gökhan kıpçak - 4 ay Önce

Terezlere bak yaa oldu başka derdiniz varsa söyleyin pandemi bahanesi ile onuda vatandaş yapsın benim annemin sayacını 3 aydır okumuyorsunuz üstelik 3 oldu şikayet talebi bırakmama rağmen siz ilk önce kendi işinizi tam anlamıyla yapın sonra milletten gönüllü bekleyin neymiş teması önlemekmiş lan zaten sayaçlar evin dışında görende sanır ki bu millet sayaç okuyanı yatıya alıyor hay Allah'ım yaa se se seee

SIRADAKİ HABER

banner65