"En İyi Narkotik Polisi Anne" projesi tanıtıldı

İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan “En İyi Narkotik Polisi Anne” projesinin tanıtımı, Saray’da yapıldı.

"En İyi Narkotik Polisi Anne" projesi tanıtıldı

Kapaklı Gazetesi -  Uyuşturucu kullanımının önüne geçme konusunda annelerin duyarlılığından faydalanmak amacıyla İçişleri Bakanlığınca hayata geçirilen “En İyi Narkotik Polisi Anneprojesinin bilgilendirme semineri Saray'da yapıldı.

Tekirdağ Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından Saray İlçe Müftülüğü Konferans salonunda düzenlenen seminere, pandemi kuralları çerçevesinde Saray Kaymakamı Asalet Karabulut, İlçe Emniyet Müdürü Şakir Oda ve kurum temsilcileri katıldı.

“GELECEĞİMİZ İÇİN BU MÜCADELEYİ VERMELİYİZ”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun operasyonel faaliyetler ve yakalamalar hakkındaki sinevizyon gösteriminin ardından Tekirdağ Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Polis Memuru Mehmet Özdağ tarafından gerçekleştirdiği sunumda, annelerin ve ailelerin uyuşturucu bağımlılığıyla mücadele de en önemli faktör olduğu belirtildi. Özdağ, “Bizler emniyet mensupları olarak mücadelemizi sürdürmekteyiz, fakat annelere ve ailelere de önemli görevler düşmektedir. Anneler bu konuya karşı duyarlı olsunlar, iyi bir gözlemci olsunlar ki çok sevdikleri çocuklarında olumsuz bir durum sezinlediklerinde ilgili kurumlarla irtibata geçerek önlem alınmasını sağlasınlar. Gençlerimizin geleceği için bu mücadeleyi birlikte vermek zorundayız. Devletimizin tüm birimleri ile çocuklarımızı, gençlerimizi geleceğe en iyi şekilde hazırlama gayretindeyiz. Annelerin çocuklarına olan eşsiz sevgisi ile bu mücadelede başarılı olacağımıza inanıyorum. Etrafımızda uyuşturucu kullanan bireyler olduğunda bunları kolluk kuvvetlerimize bildirelim. Bu ihbar bizleri kötü anlamda muhbir yapmaz ama hayat kurtarmamıza ve uyuşturucu ile mücadeleyi kolaylaştırmamıza yardımcı olur. Uyuşturucu ve bağımlılık yapan her türlü madde ile mücadelemizi tüm kararlılığımızla devam ettireceğiz” dedi.

KATILIMCILARA KIRMIZI KARANFİL DAĞITILDI

Seminer, uyuşturucu maddenin tanımları, bağımlılık döngüsü, zararları, tedavi yöntemleri ve nasıl mücadele edilmesi gerektiği konuları ve uyuşturucudan kızını kaybetmiş bir annenin konu edildiği ödüllü kısa filmin gösteriminin ardından sona erdi. Ekipler seminerin ardından Narkotik Suçlarla Mücadele daire Başkanlığı'nın hazırladığı bilgilendirme broşürlerini kırmızı karanfiller ile birlikte katılımcılara dağıttı.

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2021, 14:59

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65