Büyükşehir’den toplu taşıma araçlarına hijyen denetimi

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, COVID-19 salgınına karşı etkin bir şekilde denetim ve dezenfeksiyon uygulamaları gerçekleştiriyor.

Büyükşehir’den toplu taşıma araçlarına hijyen denetimi

Kapaklı Gazetesi - Salgının başladığı tarihten beri tüm imkanlarını seferber eden Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, il genelinde toplu taşıma araçları ve ticari taksilerin hijyen denetimini gerçekleştirmeye devam ediyor.

Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından yapılan denetimlerde ulaşım araçlarında sürücüler ve yolcuların sosyal mesafe, hijyen ve maske kullanımı kuralına uyup uymadıkları kontrol ediliyor. Sende oynamak istiyorsan sitemize bir göz at! Salgın önlemlerine uyulmadığının tespiti halinde ilgililer uyarılıyor ve gerekli işlem yapılıyor. Öte yandan parklar ve oyun gruplarında, çocukların daha sağlıklı koşullarda oyunlar oynayabilmeleri için dezenfeksiyon uygulaması yapılıyor.

‘’TEDBİRLERE TİTİZLİKLE UYMALIYIZ’’

Vatandaşların sağlığı için çalışmaların aralıksız sürdürdüğünü belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, ‘’Toplu taşıma araçlarımızda hijyen, sosyal mesafe ve maske kullanımı denetimlerimizi il genelinde sürdürüyoruz. Bunun yanında vatandaşlarımızın yoğun olarak bulunduğu alanlarda düzenli olarak dezenfeksiyon uygulaması yapıyoruz. Salgın yayılımını önlemek amacıyla tüm imkânlarımızı seferber etmeye devam ediyoruz. Bu süreçte vatandaşlarımızdan beklentimiz, salgın tedbirlerine titizlikle uymalarıdır. Tüm vatandaşlarımıza sağlıklı günler diliyorum.’’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2020, 18:27

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65