Başkan Albayrak kasaplarla bir araya geldi

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa ve Hayrabolu ilçelerinde faaliyet gösteren kasaplarla bir araya gelerek görüş alışverişinde bulundu.

Başkan Albayrak kasaplarla bir araya geldi

Kapaklı Gazetesi - Mart 2020'de Büyükşehire devir olacak olan Süleymanpaşa ve 2021 Ocak Ayında devir olacak olan Hayrabolu mezbahalarının son durumu, devir süreci ve yaşanacak olası sıkıntılarla ile ilgili kasaplara bilgilendirmede bulunulan toplantıda, bundan sonraki süreçte mağduriyet yaşanmaması için görüş alışverişi de gerçekleştirildi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Dr. Deniz Bozdoğan, ve Etüt ve Projeler Dairesi Başkanı Ramazan Alpaslan Kurtoğlu'nun, mezbahalar ve devir süreci ile ilgili son durum hakkında kasaplara bilgi vermesinin ardından Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, kasapların mağdur olmamaları için gerekli tüm çalışmaları yaptıklarını söyledi. Başkan Albayrak, "Süleymanpaşa Mezbahasında faaliyet gösteren firmanın süresi doluyor ve mezbaha büyükşehire devir olacak. Devir olduktan sonra yeniden kesim izni alınması gerekiyor. Biz izin alınması için gerekli çalışmaları şimdiden başlattık ancak mezbaha ile ilgili sıkıntılar söz konusu. Biz bu süreçte kasaplarımızın sıkıntı yaşamamaları için geçici ruhsat almak için çalışıyoruz ancak sonucu kestirmek mümkün değil. Mezbahanın mevcut durumu çok da iyi değil. Bizim zaten projelerimiz arasında Süleymanpaşa'ya yeni bir mezbaha oluşturmak var ama bu bir süreç alacak. Bu süreç içerisinde siz kasaplarımızın sıkıntılarını nasıl çözeriz, sizleri nasıl mağdur etmeden bu süreci atlatırız bunu değerlendirmek için sizlerle bir araya geldik. Hiç merak etmeyin biz bir kasapmışız gibi düşünüyor ve bu doğrultuda hareket ediyoruz. Bu süreçte sizlerle sürekli irtibat halinde olacağız" dedi.

Toplantıya katılan kasaplarda süreç ile ilgili görüşlerini dile getirdiler ve böyle bir toplantıyı düzenlemesinden dolayı Başkan Albayrak'a teşekkür ettiler.

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2020, 17:44

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65