Albayrak: Milli Mücadelenin ilk ateşini yakışının 101. yıl dönümünü kutluyoruz

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. 

Albayrak: Milli Mücadelenin ilk ateşini yakışının 101. yıl dönümünü kutluyoruz

Kapaklı Gazetesi - Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, ‘’ Milli Mücadelenin ilk ateşini yakışının 101. yıl dönümünü kutluyoruz.’’ dedi.

Kurtuluş savaşında ebediyete intikal eden şehitlerimizi ve Ebedi Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü yad eden Başkan Kadir Albayrak, mesajında şu ifadelere yere verdi; 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını ve Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’da Milli Mücadelenin ilk ateşini yakışının 101. yıl dönümünü kutluyoruz. Özgürlük ve bağımsızlığından tarihin hiçbir döneminde ödün vermeyen milletimiz, düşman işgaline karşı Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde birleşmiş ve destansı bir mücadeleyle Kurtuluş Savaşını kazanmıştır. İnönü’de, Sakarya’da ve Dumlupınar’da kazanılan zaferler, yurdumuzu düşman işgalinden kurtardığı gibi Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun da önünü açmıştır. En ideal yönetim şekli olan Cumhuriyet rejimi, çağdaşlaşma, kalkınma ve ilerlemeyi de beraberinde getirmiştir.

Atalarımızdan devraldığımız bu büyük mirası koruyup yaşatmak, Cumhuriyet değerlerini, Atatürk ilke ve devrimlerini yeni nesle en güzel şekilde anlatmak bizlere düşen en önemli görevdir. Milletçe zor günler yaşadığımız böyle b​ir süreçte, salgından korunma tedbirleri elden bırakılmaksızın, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızın anlam ve önemine uygun bir şekilde kutlanması en büyük temennimizdir. Bu duygu ve düşüncelerle, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı kutluyor, güzel yurdumuzu bizlere armağan eden Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü ve İstiklal Mücadelemizin tüm kahramanlarını rahmet, şükran ve saygıyla anıyorum.’’

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2020, 17:49

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65