30 Ağustos Zafer Bayramı Tekirdağ’da Coşkuyla kutlandı

Türk halkının kurtuluş mücadelesinin zaferle sonuçlandığı gün olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97’nci yıl dönümü, tüm yurtta olduğu gibi Tekirdağ’da da coşkuyla kutlandı.

30 Ağustos Zafer Bayramı Tekirdağ’da Coşkuyla kutlandı

Kapaklı Gazetesi - Türk halkının kurtuluş mücadelesinin zaferle sonuçlandığı gün olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97’nci yıl dönümü, tüm yurtta olduğu gibi Tekirdağ’da da coşkuyla kutlandı.

Süleymanpaşa ilçesinde bulunan tarihi Tekirdağ Valiliği önünde başlayan kutlama etkinliklerinde, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Daha sonra Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu ve günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97’nci yılı kutlama etkinlikleri, çelenk sunma törenin ardından tebrikat töreni ile devam etti. Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım’ın makamında gerçekleşen tebrikat töreninde, protokol üyeleri bayramlaştı.

KATILIM YOĞUN OLDU

Etkinlikler çerçevesinde ayrıca Tekirdağ Orduevi önünde resmi geçit töreni düzenlendi. Tüm protokol üyelerinin hazır bulunduğu 30 Ağustos Zafer Bayramı resmi geçit töreni, Türk Silahlı Kuvvetlerine bağlı birliklerin geçişinin ardından sona erdi. 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama etkinliklerine Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Tekirdağ Milletvekilleri Dr. İlhami Özcan Aygun, Candan Yüceer, Enez Kaplan ve Mustafa Yel, Garnizon Komutanı Tankçı Kurmay Albay Mustafa Kıcanaoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, resmi kurum ve kuruluş temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2019, 13:53

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3