Çorlu 100. Yıl Kapalı Spor Salonu Cuma günü saat 19.00’da düzenlenen törenle hizmete açıldı. Açılış törenine Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, CHP Tekirdağ Milletvekilleri İlhami Özcan Aygun ve Nurten Yontar’ın yanı sıra yanı sıra kamu kurum müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katılım sağladı.

ÇORLU, TRAKYA’NIN EN BÜYÜK SPOR KOMPLEKSİNE KAVUŞTU

Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yüksel Özdal, tesis ile ilgili teknik bilgileri paylaştı. Özdal,  “20.419 metrekare alan üzerinde inşa edilen, toplam 13.986 metrekare kapalı alana sahip, 2 bin 500 seyirci kapasiteli, Uluslararası Basketbol Federasyonu (FİBA) standartlarında ve Trakya’nın en büyük spor tesisi olan ve yapım çalışmaları tamamlanan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi 100. Yıl Kapalı Spor Salonu, 1 bodrum kat, zemin kat ve 2 normal kat olmak üzere toplam 4 Kattan oluşmaktadır.

2 BİN 463 KİŞİLİK TRİBÜN

Spor Kompleksi projesinde; Spor Salonu bin 365 m², 152 Araçlık Açık Otopark Yeri, Doping Odası, Çocuk Oyun ve Bakım Alanı 94 m², 109 Araçlık Kapalı Otopark Yeri, 22 araçlık kapalı ve açık engelli otoparkı, Hakem Odaları, Sporcu Kondisyon + Fitness Odası 110 m², Antrenman Sahası (580 m² -236 Koltuk Sayılı Tribün), Antrenör Odaları, Sporcu Dinlenme Odası 90 m², Mescitler, FIBA Odası, Acil Müdahale Odası, güvenlik odaları, basın salonu, Teknik Komiser Odası, 2 bin 463 Kişilik Tribün ( 137 Vip - 147 Basın – 2 bin 174 seyirci ), Gözlemci Odası, Kafe 21 m², 480 kişilik Teleskopik Tribün imalatı, yürüyen merdiven imalatı, 2 bin 720 m² Uzay Kafes Sistem Çatı ve 2 bin 720 m² Titanyum Çinko Çatı Kaplaması yer almaktadır” diye konuştu.

ALBAYRAK: ÇORLU 100. YIL KAPALI SPOR SALONU’MUZ, YEREL, BÖLGESEL, ULUSAL VE ULUSLARARASI TURNUVALARA EV SAHİPLİĞİ YAPACAKTIR

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak dev yatırımları hayata geçirmeye devam ettiklerini belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “En büyük ilçemiz Çorlu’ya, Trakya’nın en büyük spor tesisini kazandırmanın gurur ve mutluluğu içerisindeyiz. Güçlü ekonomisi, gelişmiş sanayisi, ulaşım ağı ve ticaret merkezleriyle cazibe merkezi olan Çorlu, yatırımlarımız sonucunda sporun da merkezi haline geliyor. Tekirdağ ilimizin ilk ve tek spor lisesi olan Çorlu Gazi Mustafa Kemal Atatürk Lisemizi 2017 yılında eğitim ve öğretime kazandırdık. Bugün ise uluslararası standartlarda, Trakya’nın en büyük spor kompleksi olma özelliğine sahip Çorlu 100. Yıl Kapalı Spor Salonu’muzu, Cumhuriyet’imizin 2’nci yüzyılına kazandırmış bulunuyoruz. Çorlu Kapalı Spor Salonu’muz, yerel, bölgesel, ulusal ve uluslararası turnuvalara ev sahipliği yapacaktır. Büyükşehir Belediyesi olarak hizmete açtığımız Kapalı Spor Salonları, Yarı Olimpik Yüzme Havuzları, halı sahalar ve spor kompleksleri sayesinde spor, Tekirdağ’ımızda yükselen bir değer haline gelmektedir. 2 Trakya'nın En Büyük Spor Kompleksi Çorlu’da Açıldı

3 milyon TL’lik enerji tasarrufu sağlayan proje Çorlu’da hayata geçirildi 3 milyon TL’lik enerji tasarrufu sağlayan proje Çorlu’da hayata geçirildi

“HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUM”

Hizmetlerimizin gerçek mimarı; bizleri bu göreve getiren Tekirdağ halkıdır. Çorlu 100. Yıl Spor Salonumuzun hayırlı olmasını diliyorum. Siz değerli vatandaşlarımızdan aldığımız güçle hizmet, yatırım ve projelerimize devam edeceğiz.” dedi.

TEŞEKKÜR ETTİLER

Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Tekirdağ Milletvekilleri Nurten Yontar ve İlhami Özcan Aygun ile Çorlu Kaymakamı Murat Eren de birer konuşma yaparak Trakya’nın en büyük spor kompleksinin Çorlu’ya kazandırılmasında emeği geçen başta Başkan Albayrak olmak üzere tüm Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi çalışanlarına teşekkür ettiler ve tesisin hayırlı olması temennisinde bulundular.

Konuşmaların ardından Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve diğer protokol üyeleri tarafından kurdele kesilerek tesisin açılışı gerçekleştirildi.
 
DESTANLARIN DANSI AYAKTA BÜYÜK İLGİ TOPLADI
 
Trakya’nın en büyük spor kompleksi olma özelliğine sahip Çorlu 100. Yıl Kapalı Spor Salonu’nun açılış etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen Destanların Dansı Tiyatral Dans Gösterisi izleyenlerin büyük beğenisini topladı ve ayakta alkışlandı.1 Trakya'nın En Büyük Spor Kompleksi Çorlu’da Açıldı