Başkan Yüceer: Kimse kendini sahipsiz hissetmeyecek Başkan Yüceer: Kimse kendini sahipsiz hissetmeyecek

Tekirdağ Valisi Recep Soytürk, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

"Türk Milleti’nin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Kurtuluş Savaşı’nı kazanarak, bunu Cumhuriyetle taçlandırdığı günün 100. yıldönümünü kutlamanın gurur ve coşkusunu hep birlikte yaşıyoruz.  Milletimizin bağımsızlık konusundaki azim ve kararlılığı sayesinde kazanılan Kurtuluş Savaşımız, millet, vatan ve istiklâl sevgisini milli irade kavramına dönüştüren onurlu bir mücadeledir. Türk milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare Cumhuriyet idaresi, getirdiği yenilikler ve atılımlar ile Türk Milletine yeni ufuklar açmış, ekonomik, sosyal ve siyasal yaşantımıza bir dinamizm getirerek tarihimizin en büyük çağdaşlaşma hamlesi olmuştur.

"TÜRKİYE CUMHURİYETİ İLELEBET VAR OLMAYA DEVAM EDECEK"

Türkiye Cumhuriyeti, her geçen gün güçlenen ve gelişen, kurum ve kuruluşlarıyla muasır medeniyetler üzerine yükselme ülküsünü gerçekleştirmek için emin adımlarla ilerlemektedir. İstiklal Mücadelesindeki başarımızı nasıl birlik ve beraberliğimize borçluysak, bugün de önümüze çıkabilecek engelleri aynı duyguyla aşacağız. Türkiye Cumhuriyeti ilelebet var olmaya devam edecek, ilerlemesine, gelişmesine ve güçlenmesine hiçbir güç engel olamayacaktır.

“ÖNÜMÜZDEKİ YÜZYIL, TÜRKİYE YÜZYILI’DIR”

Önümüzdeki yüzyıl, Türkiye Yüzyılı’dır. Türkiye Yüzyılı sanayi, ekonomi, tarım, turizm ve her alanda ülkemizin zirvelerde olduğu bir dönem olacaktır. Yatırım, üretim, istihdam ve ihracat temelinde büyüyen ülkemiz her geçen gün daha da güçlenecektir. Yüksek katma değerli ve ileri teknoloji ürünlerinin üretimi artırılıp yerlileşme ve millileşmenin oranı yükseltilerek milli gelirimiz daha fazla artırılacak. Yerli ve milli kalkınma stratejileri doğrultusunda atılan her adım Türkiye'nin gücünü zirveye taşıyacaktır.

Bu vesileyle, Cumhuriyet Bayramı’nızı en içten dileklerimle kutluyor; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, gazilerimizi, canlarıyla bu toprakları bize vatan yapan aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum."

Editör: Emircan Tezer