Şampiyonlar kupalarına kavuştu

2019-2020 sezonunda bulundukları liglerde şampiyonluğa ulaşan Kapaklıspor, Kapaklı Sitespor U-15 ve Karaağaçspor takımlarına kupaları takdim edildi.

Şampiyonlar kupalarına kavuştu

Kapaklı Gazetesi - 2019-2020 sezonu Tekirdağ Süper Amatör Ligi’nde şampiyon olarak ilçemizin gurur kaynağı olan Kapaklıspor, Kapaklı Sitespor U-15 ve Karaağaçspor’a kupaları teslim edildi.

Kupa teslim töreninde konuşan ve takımlara kupalarını takdim eden Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, Bölgesel Amatör Lig’e yükselen Kapaklıspor, U-15 Ligi şampiyonu Kapaklı Sitespor ve 1.Amatör Küme’ye yükselen Karaağaçspor kulüplerinin başkanları, yöneticileri, teknik heyeti ve futbolcularını tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.

Kazak Gölü Kır Bahçesi’nde düzenlenen kupa teslim törenine Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürü İrfan Danışmaz, Tekirdağ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mehmet Kaya, Kapaklıspor Kulüp Başkanı Nizamettin Çoban, Kapaklı Sitespor Kulüp Başkanı Ersan Yalçın Karamehmetoğlu, Karaağaçspor Kulüp Başkanı Eray Güner, Gazi Tarık Cür, federasyon ve kulüp yöneticileri katıldı.

“TEBRİK EDİYOR, BAŞARILARININ DEVAMINI DİLİYORUM”

Törende bir konuşma gerçekleştiren Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, “Takımlarımızı, futbolcularımızı ve emeği geçenleri tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Önemli olan gençlerimizi kötü alışkanlıklardan kurtarmak, onlara etik kuralları öğretmek, takım ruhunu aşılamak ve başarıları kalıcı hale getirmek. Sitespor takımımız alt yapıya verdiği önem ve yetiştirdiği futbolcularla Trakya’da bir numara. Kapaklıspor’un 19.3 yaş ortalamasıyla, Kapaklı’nın evlatlarıyla bu kupayı kazanması da ayrı bir sevinç. ” dedi.

“GENÇLERİMİZE SAHİP ÇIKMAK İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ”

Alt yapıya büyük önem verdiğini belirten Başkan Çetin, “Gençleri kötü alışkanlıklardan kurtaracak, iyi alışkanlıklar aşılayacak bir bakış açısı oluşturalım istiyoruz. Bu bağlamda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile bir protokol imzaladık. Okul bahçelerimize halı saha kazandırıyoruz. Karaağaç’a bir okulumuzun bahçesine kapalı spor salonu yapacağız. Tenis sahaları da yapacağız. Sporun her dalında takımlar kuruyoruz. Başarıyı kalıcı hale getirmek için, gençlerimize sahip çıkmak için ne yapmamız gerekiyorsa yapmaya devam edeceğiz. Başarı, kazanılan şampiyonluklar o zaman amacına hasıl olacak. Belediye bünyemizde Gençlik ve Spor Müdürlüğü kurduk. Gençlerimize sporun yanı sıra kültürel faaliyetlerde de öncülük yapacağız.” dedi.

Başkan Çetin konuşmasının ardından 2019-2020 sezonu Tekirdağ Mehmet Karatepe Süper Amatör Ligi’nde şampiyon olan Kapaklıspor, Kapaklı Sitespor U15 ve Karaağaçspor’a kupalarını takdim etti.

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2020, 16:23

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65