‘’Paranın değerini üretim belirler’’

Dolar ve altın fiyatları ile ilgili açıklama yapan Saadet Partisi Tekirdağ İl Başkanı Feti Pehlivan, "Paranın değerini üretim belirler." dedi.

‘’Paranın değerini üretim belirler’’

Kapaklı Gazetesi - Son günlerde piyasalarda yaşanan hareketliliği değerlendiren Saadet Partisi Tekirdağ il Başkanı Feti Pehlivan, hükümete ciddi eleştiriler sıraladı.

Pehlivan açıklamasında şu sözlere yer verdi; ‘’Hepimizin yakınen takip ettiği üzere Türkiye’mizin en önemli gündemlerinden bir tanesi döviz ve altın fiyatlarındaki ciddi manadaki yükseliş ve piyasalardaki tedirginlik. Sosyal medya sayfalarında bu konu ile ilgili yaptığımız paylaşımlar kesinlikle yaşanan durumdan bir pay çıkarma veya sevinç göstergesi değil. Yapılan paylaşımların temelinde yatan genel maksat gidişatın ve uygulanan ekonomik politikaların yanlış olduğunu ifade etmektir.’’

‘’MİLLETLE ALAY EDERSENİZ EN ACIMASIZ ELEŞTİRİLERİ YAPARLAR’’

Türk lirasındaki değer kaybının, vatandaşlardan da tepki topladığını söyleyen Pehlivan, ‘’Toplumun yaşanan sıkıntıyla ilgili sosyal medyada yaptığı paylaşımların eleştirel anlamdaki sertliğinin tek sebebi vardır. Eğer hükümet olarak işsizin, emeklinin, memurun ve esnafın çekmiş olduğu sıkıntıları görmezden gelip size şakşak yapmaktan başka hiçbir işe yaramayan televizyon kanallarınızda ve gazetelerinizde her şeyi güllük gülistanlık gibi göstermeye çalışırsanız adeta milletle alay ederseniz sosyal medyada insanlarımız hükümete ve savunucularına en acımasız eleştirileri yapacaktır.’’ Şeklinde konuştu.

‘’BOZUK TEZGAH DEĞİŞMELİ’’

Üretimin artması gerektiğini savunan İl Başkanı Feti Pehlivan, ‘’Saadet Partisi olarak her zaman söylediğimiz gibi ‘Paranın değerini üretim belirler’. Siz üreten fabrikaları kapatırsanız, üretmeden tüketmeyi alışkanlık haline getirip ithalatı teşvik ederseniz elbette ki paramızın değeri düşecek enflasyon yükselecek borçlanma artacak ve işsizler ordusu oluşacaktır. Burada atılacak ilk adım düzenin değişmesidir yani bozuk tezgahın değişmesidir. Gerçek şudur ki bozuk tezgahtan düzgün ürün çıkmaz. Bozuk tezgahı düzeltebilmek için gücünü dış mihraklardan değil milletinden alan bir anlayış ile yerli ve milli bir politikaya ihtiyaç vardır.’’ Dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2020, 15:13

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3