Türkiyenin En Büyük Bayan Portalı ataşehir escort Sitesi..

Melek Yeşil Sarıtaş adaylığını açıkladı

İş Kadını Melek Yeşil Sarıtaş, düzenlediği basın toplantısında Tekirdağ Milletvekili Aday Adaylığını açıkladı.

Melek Yeşil Sarıtaş adaylığını açıkladı

İş Kadını Melek Yeşil Sarıtaş, düzenlediği basın toplantısında Tekirdağ Milletvekili Aday Adaylığını açıkladı.

İş Kadını Melek Yeşil Sarıtaş, 30 Nisan 2018 Pazartesi günü saat 10:00’da Çerkezköy Kafega Kafe’de basın toplantısı düzenledi. Basın mensupları ile buluşan Sarıtaş, 24 Haziran’da gerçekleşecek olan milletvekili seçimlerinde Ak Parti’den Tekirdağ Milletvekili Aday Adayı olacağını duyurdu. Milletvekili seçildiği takdirde gerçekleştirmeyi planladığı projeleri de açıklayan Melek Yeşil Sarıtaş, ‘’Seçime ve siyasete sözel olarak bakmayan, proje bazlı yaklaşan, realist belli standartlarla yol alan bir hemşehrinizim. Tüm Tekirdağlı hemşehrilerimizden desteklerini ve dualarını bekliyorum.’’ dedi.

KENDİNİ TANITTI

Sözlerine kendini tanıtarak başlayan Melek Sarıtaş, ‘’Şahsım Melek Yeşil Sarıtaş olarak, Ak Parti Tekirdağ Milletvekili Aday Adayı olarak karşınıza çıkmaktayım. 23 senedir bu bölgede yaşayan, Çerkezköy başta olmak üzere Kapaklı, Çorlu ve Tekirdağ’da üç ayrı sektörde hizmet veren bir firmanın sahibiyim. Lojistik, İnşaat ve Sosyal hizmetler konusunda hizmet vermekteyiz. Yirmiüç sene boyunca, bölgedeki birçok sivil toplum kuruluşunda gönüllülük esasıyla görev alıp, her daim halka hizmet müessesesine, kendi küçük çuvalımızla hizmet taşımaya çalıştık. Yıllar sonra bugün, bu şehirden milletvekili adayı olmak beni heyecanlandırıyor. Milletvekilliği benim için, içimdeki yaşam sevgisini, heyecanımı ve inancımı halka aktarma noktasında bir araç, kesinlikle nihai bir amaç değildir.’’ İfadelerini kullandı.

PROJELERİNİ AÇIKLADI

Ardından milletvekili olarak seçildiği takdirde gerçekleştirmeyi planladığı projelerden bahseden Sarıtaş, konuşmasına şu sözlerle devam etti; ‘’Peki bir milletvekili aday adayı olarak, aday çıktığımızda ve nasip olur da vekil olursak neleri hedefliyoruz, ekibimizle birlikte nelerin üstünde durmayı planlıyoruz bunlardan bahsetmek istiyorum. Öncelikli olarak Tekirdağımızın en büyük problemlerinden biri, günden güne artan hava kirliliği ve yok olan su kaynakları meselesidir. Ben Tekirdağ’ın vekil adayı olarak, ‘Temiz bir nefes, derin bir su’ projesi kapsamında artan sanayimizin emisyon (karbon ayak izi) ve su tüketimini azaltmayı hedefliyor olacağız. Çünkü sağlıklı büyümenin en temel dayanağı istikrardır, sürdürülebilir olmaktır. Halkımız akşamları aldığı nefesten, sabahları camlarını açmaktan korkar hale gelmişler. Bu meselenin çözümü elbette ki bu iktidar partimizin, Tekirdağ vekilleri aracılığı ile olacaktır. Koltukları için susanlardan değil, halkı için konuşan vekillerden olmaya çalışacağız. Çünkü insan şu hayatta bir kez yaşar ve o bir kereye mahsus yaşamı da onuruna borçludur.’’ 

‘’HER TURİZM KENTİNİN ARKASINDA BİR PROJE YATAR’’

Tekirdağ’ın kültür, doğa ve tarih turizmine uygun bir il olduğunu ve bu konuda projelerinin de bulunduğunu belirten Sarıtaş, ‘’Tekirdağımız güzel kültürel, tarihi ve doğal miraslara sahip bir ilimiz iken, turizm namına geçmişinde hiçbir ciddi projeye imza atılmadığı için turizm konusunda en geri sıralarda kalmaktadır. Türkiye’de hiçbir il, hiçbir bölge kendiliğinden turizm kenti olmamıştır. Ekibimiz ile birlikte ikinci önceliğimiz hem yöre halkına hem de esnafa büyük katkı sağlayacağını düşündüğümüz, Tekirdağ’ın kaderini değiştirebilecek, turizm ile ön plana çıkmasını sağlayacak projeler yapmayı hedeflemekteyiz. Bu hususta, ekibimiz Turizm Bakanlığı, BM ve AB gibi kuruluşlarla sık temasta bulunarak, Tekirdağ’ı bu noktada tarihi geçirecek projeler yapmayı hedeflemekteyiz.’’ dedi.

‘’TEKİRDAĞ NEDEN TARIMDA İSTENİLEN DÜZEYDE DEĞİL?’’

Hedeflerinin arasında tarım ve çiftçiye yönelik projeler de bulunduğunu kaydeden Sarıtaş, ‘’Bir diğer projemiz de köylerimiz ve köylülerimiz için olacaktır. Tekirdağ, Türkiye’nin en verimli topraklarına sahipken ne oldu da bugün tarımda istenilen düzeyde değil? Araştırılması ve tartışılması gereken konuların başında geliyor. Neden köylerimiz boşalıyor, tarlalarımız ekime de kiraya veriliyor. Hata ve noksanlık kimde olursa olsun, problemi Ankara’ya taşıyacak olan bölgenin vekilidir. Ben buna inanıyorum. Köylüyü oturup dinlemek gerekiyor. Köylünün halini aynı tastan çorba içen bilir, yerel yöneticilerimiz bu konularda maalesef yetersiz kalıyor. Bir senedir Tekirdağ ve köylerini bazen ekibimizle birlikte, bazen ailemle geziyorum. Köylülerin geneli teşviklerin bölge bazlı değişiminden rahatsız. Köylülerimiz hayvanlar için desteklerin artışından yana, bizler bunları paylaşmaz isek Ankara bu konuları nereden bilecek?’’ sözlerini kaydetti.

‘’BİR ŞEY YAPAMAZSAK FABRİKA FABRİKA GEZİP İŞ İSTEYECEĞİM’’

Melek Sarıtaş’ın değindiği bir diğer konu ise istihdam oldu. İstihdam dolayısıyla gelen göçte, ev hanımlarının da iş hayatına kazandırılması hakkında konuşan Sarıştaş, ‘’Bölgedeki OSB’lerimiz 1.200’ün üzerinde fabrikanın bölgemizde barınmasına ve düzgün işleyişle çalışmasına olanak sağlıyor. Bu firmalar da bölgemize her yıl binlerce kişinin göç etmesine ve iş imkanı bulmasına yardımcı oluyor. Tekirdağ ilimiz bölgesiyle, yöresiyle ve halkıyla misafirperver bir il. Bölgemize göç ederek çeşitli zorluklar içerisinde gelen ailelerimizin ev işleriyle uğraşan bayanlarına yönelik çeşitli projelerimiz mevcut. Bu projeler kadınlarımızın evlerinde de olsa iş yaşantısına bir şekilde girip, öz güvenlerinin artışına ve ev bütçelerine katkı sağlamasını hedefliyor olacağız. Bu konuda ciddi projelerimiz var ancak hiçbir şey yapamazsak, emin olun fabrika fabrika gezip ev kadınlarına iş isteyeceğim.’’ Dedi.

‘’TEKİRDAĞ OYUNU DEĞİŞİMDEN YANA KULLANACAK’’

Son olarak seçmenlere seslenen Sarıtaş, konuşmasını şu ifadelerle noktaladı; ‘’Konuşulacak çok konu var ancak zamanımız ve sizlerin zamanı kısıtlı. Şimdiden önümüzdeki seçimin başta ülkemize sonra bölgemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Buralara kadar gelip beni dinleme istirhamını gösterdiğiniz için sizlere teşekkür ederim. Ben Çerkezköy, Kapaklı, Çorlu’da yaptığım işler nedeniyle ekibimle birlikte 2 bine yakın konuta hizmet veriyorum. Bu da ortalama 6 bin vatandaşımız demektir. Şahsım olmasa da ekibim bu kişilerin nabzını gün ve gün tutuyor. Tekirdağ halkı seçime hazır, oylarını kimden yana kullanacaklar derseniz, değişimden dönüşümden yana kullanacaklar diyebilirim. Tekirdağ hak ettiği değeri, Tekirdağ’a ve bizlere inanan kimselere vermek için bu seçimde aday adayı olduk. Seçime ve siyasete sözel olarak bakmayan, proje bazlı yaklaşan, realist, belli standartlarla yol alan bir hemşehrinizim. Tüm Tekirdağ’lı hemşehrilerimizden desteklerini ve dualarını bekliyorum.’’ 

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2018, 19:20

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3