Mandalı: Vatan sevgimi kimse sorgulayamaz

Mandalı: Vatan sevgimi kimse sorgulayamaz

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, yayımladığı yazılı basın açıklamasıyla son günlerde tartışma konusu olan ‘Vuran da Allah diyor, vurulan da Allah diyor’ sözlerine açıklık getirdi.

Yaşananların bir karalama kampanyası olduğunu kaydeden Başkan Mandalı, “İrfan Mandalı'nın vatan ve millet sevgisini sorgulamak, bu konu üzerinden kendilerine siyasi çıkar elde etmek hiç kimsenin haddine değildir.” Dedi.

“KARALAMA KAMPANYASI BAŞLATTILAR”


Açıklamasında hakkında karalama kampanyası başlatıldığını söyleyen Başkan Mandalı, “Her ay düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz Halk Günü toplantılarımız kapsamında 26 Ocak Cuma günü Belediye Meclis Salonumuzda Kapaklı halkıyla bir araya geldik ve vatandaşlarımızın sorunlarını dinleyerek çözüm üretme gayretinde olduk. Basınımızın da canlı olarak takip ettiği toplantı esnasında Kapaklı gündeminin yanı sıra ülke gündemine de dair açıklamalarda bulundum. Bu sırada kendisini gazeteci olarak tanıtan ancak Kapaklı kamuoyunun da yakından tanıdığı bir şahıs, yapmış olduğum açıklamayı adeta cımbızlayarak kamuoyuna farklı yansıtmış, hakkımda karalama kampanyası başlatmıştır.             Bahse konu bu şahıs, açıklamam esnasında adeta 'Mal bulmuş Mağribi gibi' toplantıdan koşarak çıkması ile asıl niyetini zaten belli etmiştir. Şahsım ve Kapaklı kamuoyu bu şahsın kişiliğini zaten yakından tanımaktadır ancak asıl üzücü olan bu şahsın başlattığı karalama kampanyasına politikacıların da 'siyasi çıkarları' uğruna alet olmalarıdır.” Dedi.

“KAPAKLI MANDALI’YI ÇOK İYİ TANIR”


Bu karalama kampanyasını başlatanların siyasi çıkar peşinde olduklarını ifade eden Mandalı, “Öncelikle benim hakkımda bu karalama kampanyasını başlatan ve bu kampanyanın peşine takılarak siyasi çıkar elde etmek isteyen isimler şunu çok iyi bilsinler; Kapaklı halkı İrfan Mandalı'yı çok iyi tanır. 3 dönemdir Kapaklı halkının teveccühü ile bu ilçeye hizmet eden bir Belediye Başkanıyım. Başkanlığımın yanı sıra gerek kendim gerekse ailemle doğup büyüdüğüm bu kente ve Türkiye'ye kendisini adamış bir insanım. Bu nedenle İrfan Mandalı'nın vatan ve millet sevgisini sorgulamak, bu konu üzerinden kendilerine siyasi çıkar elde etmek hiç kimsenin haddine değildir.

“KARALAMA KAMPANYASINA ALET OLDULAR”


O gün halk toplantısında yapmış olduğum konuşma da ortadadır. Üzülerek söylüyorum ki İktidar partisi İl ve İlçe Başkanları da bu karalama kampanyasına alet olmuşlar ve adeta bu konuşmamı seçim propagandasına dönüştürmüşlerdir. Biraz olsun dünyadan haberdar ve art niyetli olmayan bir insan, benim açıklamamda sarf ettiğim, ‘Vuran da Allah diyor, vurulan da Allah diyor’ cümlesinin, Ortadoğu’da yıllardır süregelen iç savaşlara yönelik olduğunu anlayabilir. Ben iktidar partisi İl ve İlçe Başkanlarının da benim ne demek istediğimi gayet iyi anladıklarını düşünüyorum ancak siyasi çıkarları uğruna sözlerimin çarpıtılmasına göz yumduklarının ve hatta bu karalama kampanyasına ortak olduklarının farkındayım.”ifadelerini kullandı.

“BUNA HALK KARAR VERİR”


Başkan Mandalı açıklamasında Ak Parti Kapaklı İlçe Başkanı Salih Bezgin’in eleştirilerine de cevap verdi. Mandalı, “Bana yönelik yapılan karalama kampanyasını sürdürerek basın açıklaması yapan ve şahsım için; ‘Sen Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde Belediye Başkanlığına yakışmıyorsun.  Hele ki vatansever bayrak sever olduğunu her fırsatta her mitingde gösteren Kapaklı halkına yakışmıyorsun. İstifa etmelisin, seni istifaya çağırıyorum.’ İfadelerini kullanan İktidar Partisi Kapaklı İlçe Başkanı Salih Bezgin’e de bu vesile ile bir cevap vermek istiyorum. Sayın Bezgin, bu ilçeye kimin Belediye Başkanı olup olamayacağına sen değil, senin de bahsettiğin gibi vatanını, milletini ve bayrağını her şeyden üstün tutan Kapaklı halkı karar verir. İşte tam da bu nedenle vatansever Kapaklı halkı 3 dönemdir bu göreve beni layık bulmuştur. Eğer senin iftiralarında bahsettiğin gibi biri olsaydım, emin ol Kapaklı halkı tercihini benden yana kullanmazdı.” Dedi.

“TOPLUMDA KARŞILIK BULAMAZLAR”


Başkan Mandalı açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı; “İrfan Mandalı olarak her zaman vatanımın, milletimin yanında yer almış, Atatürk ilke ve inkılaplarını savunmuş, demokrasinden yana saf tutmuşumdur. Bugüne kadar bu kırmızı çizgilerimden ödün vermedim, vermeyeceğim. Bu ucuz siyasetle şahsıma zarar vermeyi düşünenler, toplumda karşılık bulamazlar.

Ülke olarak zor günler geçirdiğimiz bu zamanda sözlerimin çarpıtılmasıyla gündemi meşgul etmekten ötürü gerçekten çok üzgünüm. Şanlı ordumuz vatanımızın bekası için sınır ötesi bir operasyondayken bize düşen Mehmetçiğimize destek olmak, dua etmektir. Böylesine önemli bir operasyonu siyasi malzeme haline dönüştürmek en başta Mehmetçiğimize ve Şanlı Ordumuza saygısızlıktır.

Bu doğrultuda Şanlı ordumuzun Afrin'de sürdürdüğü operasyonda Şehit olan evlatlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Tüm dualarımız kahraman Mehmetçiklerimizin muzaffer olarak sağ salim yuvalarına geri dönmesi için. Gün, tek yürek olma günüdür. Gün Mustafa Kemal ATATÜRK olma günüdür. Zafer kahraman Mehmetçiğimizindir. Zafer Türk Milletimizindir.”

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2018, 23:10

Adem ÇİL

Gazeteci/Yazar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3