İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Sertaç Alkaya, o fotoğrafa tepki gösterdi

İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Sertaç Alkaya, makamındaki Atatürk tablosunun üzerine perde yerleştiren Aile ve Sosyal Politikalar Tekirdağ İl Müdürü Ülkü Uslu’nun görevden alınmasını talep etti.

İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Sertaç Alkaya, o fotoğrafa tepki gösterdi

Kapaklı Gazetesi - İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Sertaç Alkaya, Aile ve Sosyal Politikalar Tekirdağ İl Müdürü Ülkü Uslu’nun makamındaki Atatürk tablosunun üzerine perde yerleştirmesine tepki gösterdi. Alkaya; “Tekirdağ gibi Atatürk Milliyetçiliğini özümsemiş bir ilde pervasızca yapılan bu hatayı görmemezlikten gelemeyiz. Etkili ve yetkililerin bu görevli hakkında soruşturma yaptırarak görevden almalarını bekliyoruz” dedi.

Alkaya, yaptığı açıklamasında; “Aile ve Sosyal Politikalar Tekirdağ İl Müdürü Ülkü Uslu’nun makamındaki Atatürk tablosunun üzerine perde yerleştirmesini şiddetle kınıyoruz. Çünkü Atatürk portresinin üzerini perdeyle örtmek Atatürk’ü yok saymak Türk Milletini yok saymak, İstiklal Marşı’nı yok saymak, şehitlerimizi, gazilerimizi yok saymak, kısaca Türkiye Cumhuriyeti Devletini yok saymaktır. Devletin bir memuru hatta il müdürü seviyesindeki bir yöneticinin devletin kurucusu hakkında böyle bir tavrı gaflet değilse ihanettir. Oturduğu koltuğu hak etmediğini göstermektir. Bu nedenle Tekirdağ gibi Atatürk Milliyetçiliğini özümsemiş bir ilde pervasızca yapılan bu hatayı görmemezlikten gelemeyiz. Etkili ve yetkililerin bu görevli hakkında soruşturma yaptırarak görevden almalarını bekliyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2021, 11:32

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65