Fatma İşbilir, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Kapaklı Belediyesini topa tuttu

Memleket Partisi Kapaklı İlçe Başkanı Fatma İşbilir, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Kapaklı Belediyesini ilçeye yeterli yatırımı yapmadıkları iddiasıyla eleştirdi.

Fatma İşbilir, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Kapaklı Belediyesini topa tuttu

Kapaklı Gazetesi - Kahvaltı programında basınla bir araya gelen Memleket Partisi Kapaklı İlçe Başkanı Fatma İşbilir, gerek Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi gerekse Kapaklı Belediyesinin ilçeye yaptığı yatırımları değerlendirdi. Yatırımların yetersiz olduğunu savunan İşbilir, “Kapaklı henüz köy görünümlü ilçe olmaktan kurtulamamıştır.” dedi.

Kahvaltı programı saat 10.30’da Kocatepe 1949 Kahve Evi’nde düzenlendi. Programda konuşan Memleket Partisi Kapaklı İlçe Başkanı Fatma İşbilir, Kapaklı’nın en büyük sorununun alt yapı ve su olduğunu söyledi.

“VAAT EDİLEN HİZMETLER SUYA ATILAN ISLAK İMZADIR”

Çözüm odaklı eleştirilerde bulunduklarını söyleyen Başkan İşbilir, "Malumunuz olduğu üzere Memleket Partisi hem yerel hem de genel siyasetin çarpık işleyişinden dolayı bir ihtiyaç olarak kurulmuştur. Ülkede yaşanan olumsuzluklara genel merkezimiz çözüm odaklı eleştirilerle yaklaşmaktadır. Tabii ki sadece genel siyasetle dair sıkıntılarla yüz yüze değiliz. Bir de yerelde yaşanan sorunlar var. Hele hele genç bir ilçe olan Kapaklı’da bu sorunlar devasa boyutlardadır. Bizlerin gördüğü, vatandaşlarımızınsa dilinden düşürmediği Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yatırımları maalesef ki beklenilen düzeyde ilçemize kazandırılamamıştır. İkinci hizmet dönemi içerisinde olmasına rağmen Büyükşehir Belediyesi Kapaklı’ya kayda değer bir hizmet sunamamıştır. Alt yapı sorunlarıyla cebelleşen insanımız yarınların bugünden daha iyi olacağına inanmakta, vaat edilen hizmetleri suya atılan ıslak imza olarak değerlendirmektedir." ifadelerini kullandı.

“BOŞA ZAMAN TÜKETİLİYOR”

Kapaklı’nın içme suyu sıkıntısına değinen İşbilir, "Tabii ki Kapaklı’nın sorunu sadece alt yapı değil. İnsanımızın yüzünü yıkarken dahi tereddüt ettiği şebeke suyu vahametin en üst perdesidir. Pek çok insanın ekonomik nedenlerle kullanmak zorunda kaldığı şebeke suyunun başlı başına hastalık kaynağı olduğunu düşünüyorum. Her ne kadar analiz raporlarının uygunluğundan bahsedilse de bu hiç de inandırıcı değil. Siz de takdir edersiniz ki renkli akan bir su değil içmek için temizlikte dahi kullanılamaz. Ancak bütün bunlara rağmen her şeyin yolunda gittiği algısının oluşturulması ve sorunların çözümü hususunda adım atılmaması oldukça düşündürücüdür. Güzel ilçemiz kısır siyasi çekişmelere kurban edildi. Bir türlü getirilemeyen devlet yatırımları ve Büyükşehir Belediyesi’nin cek-caklı vaatleriyle zaman boşa tüketiliyor. Oysa ki nüfus oranı baz alınarak yatırım programı hazırlanmış olsaydı insanımız kafasını dinlendirebileceği modern parklara, yürüyüş yollarına ve her türlü hizmeti alabilecek kurumlara kavuşmuş olacaktı." açıklamalarında bulundu.

“KENDİSİNE HATIRLATIRIM”

Başkan Çetin’in seçim vaatlerini hatırlatan İşbilir, konuşmasını şu sözlerle noktaladı: "Bu ve benzeri sorunlar çözülemediği için daha önceden de belirttiğim gibi Kapaklı henüz köy görünümlü ilçe olmaktan kurtulamamıştır. Oysa ki Başkan Çetin seçim sürecinde Kapaklı’yı yeni bir çehreye kavuşturacağını söylemişti. Hatta 45 projesi olduğunu açıklamıştı. Projeleri arasında üniversite, modern seracılık, fuar merkezi, çevre yolu, Yıldızkent Kavşağı, Kent Meydan Projesi, engelsiz yaşam merkezi, mahalle hizmet merkezleri ve kent müzesinin bulunduğunu kendisine hatırlatırım. Memleket Partisi olarak bizler hiçbir şekilde ve asla umudumuzu yitirmedik. Her şeyin çok daha güzel olacağı zamanları hep birlikte göreceğiz. Gerek ülke genelinde yaşanan sıkıntı ve sorunların gerekse yerelde katmerleşen problemlerin bir bir çözüleceğine inancımız tamdır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Vatanını en çok seven en çok çalışandır” esasıyla çalışmalarımıza devam edip mutlu yarınlara birlikte yürüyeceğiz."

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2021, 17:15

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65