Türkiyenin En Büyük Bayan Portalı ataşehir escort Sitesi..

Eski: Geri duracağımızı düşünenler yanılıyor

CHP Kapaklı İlçe Gençlik Kolları Başkanı Yasin Eski, 2018-2019 eğitim öğretim yılı öncesi yazılı bir basın açıklaması yayınlayarak eğitim sistemine dair eleştirilerde bulundu.

Eski: Geri duracağımızı düşünenler yanılıyor

CHP Kapaklı İlçe Gençlik Kolları Başkanı Yasin Eski, 2018-2019 eğitim öğretim yılı öncesi yazılı bir basın açıklaması yayınlayarak eğitim sistemine dair eleştirilerde bulundu.

Köy Enstitülerinin yeniden kurulması ve Karma Eğitim modelinde kalınmasını gerektiğini savunan CHP Kapaklı İlçe Gençlik Kolları Başkanı Yasin Eski, açıklamasında şu ifadelere yer verdi; 

‘’AKP, siyasi iktidarı boyunca gençliği; düşünmeyen, sorgulamayan ve memlekete karşı sorumluluğun en yüce erdemi olan politik katılımın karşısına, biatçi bir gençlik kültürü olarak kurguladı. Köy Enstitülerini kapatan, zorunlu din derslerini topluma dayatan, vakıf, cemaat, dernek üçgeninde ensarcılığın ve dinci gericiliğin gençliğe dayatılmasının tarihsel referansı dünden bugüne aynı işbirlikçi, gerici zihniyettir.

‘’KARMA EĞİTİM SİSTEMİ SORGULANIYOR’’

AKP’nin 24 Haziran karşı devrimi, ilk icraatını 12 Eylül’ün darbeci paşaları gibi gençliğin politizasyonunun önüne engeller çıkararak geliştirmek istemiştir. Mevcut tüketim kültürü ile Anadolu’nun erkek ve kadınlarının dişiyle, tırnağıyla savaşarak kazandığı aydınlanmacı bütün değerler ve birikimler gençliğe yabancılaştırıldı. Siyasetin dönüştürücü ve devrimci gücüne, doğa bilimlerinin ve felsefenin insanlığı daha ileri mevzilere taşıma iradesinin karşısına koyulan set, bugün açık açık kendini Karma Eğitim’in yeniden sorgulanması noktasına taşıdı.

‘’GERİCİ İTTİFAK DUVARA TOSLAYACAK’’

Evren’den Erdoğan’a emperyalist tüketim kültürünün içine hapsedilmeye çalışılan gençliğe son darbeyi, Cumhuriyet devrimlerinin kuşatılmamış son mevzilerine saldırarak ulaşmaya çalışılıyor. 2018 – 2019 eğitim yılına haremlik selamlık uygulaması ile girilerek saray rejiminin yukarıdan aşağıya çürümüş bir toplum projesi yaratma heveslerini gençlik kursaklarında bırakmalı! Bilimsel ve Laik eğitimin karşısına kümelenen bu gerici ittifakın toslayacağı duvarı, biz istibdat rejimine karşı tıbbiyeli İbrahim Temo’larla ördük. O duvarın harcı sağlam olduğu gibi suyunu da radikal aydınlanmacılıktan alır.  Hasanoğlan Köy Enstitüsü’nden çıkıp Anadolu’nun yoksul köy çocuklarına harf devrimi öğretmeye giden Ayşe öğretmenlerin soluğu bu kavgadadır. 

‘’GERİ DURACAĞIMIZI DÜŞÜNENLER YANILGI İÇERİSİNDEDİR’’

Harun Karadeniz’in bilimsel, parasız ve laik eğitim mücadelesi uğruna; sağ kolunu omzundan keserek yurtseverlik borcunun diyeti olarak gericilerin üzerine fırlattığı bu mücadelede, bizim geri duracağımızı düşünenler büyük bir yanılgı içerisindedir. Karanlığınızın üzerine doğan aydınlığa kızlı erkekli yürüyeceğiz.’’

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2018, 13:58

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
Serkan 99
Serkan 99 - 2 yıl Önce

Yasin önce selam vermeyi öğrensin... mevki sahibi olunca masa başına geçince, kendini bi halt sanıp millete tepeden bakmasın

SIRADAKİ HABER

banner65