CHP Tekirdağ Milletvekili Aygun: Karne siyasi istismar aracı olamaz

AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan’ın karne dağıtmasına bir tepki de CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun’dan geldi.

CHP Tekirdağ Milletvekili Aygun: Karne siyasi istismar aracı olamaz

Kapaklı Gazetesi - CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan’ın karne dağıtmasına tepki göstererek, “Karne siyasi istismar aracı olamaz.” dedi.

“ALENEN SUÇ İŞLENMİŞTİR”

CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. İlhami Özcan Aygun, Tekirdağ’da öğrenci karnelerinin siyasi ranta dönüştürüldüğünü, 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu çiğnenerek karne notlarının ve veli adreslerinin AK Parti Tekirdağ İl Başkanı’na verilmesinin büyük bir suç olduğunu, sorumlular hakkında soruşturma açılması gerektiğini kaydetti. Karneyi sadece Milli Eğitim Bakanlığı’nın dağıtabileceğini vurgulayan Aygun, “AK Parti döneminde görmediğimiz şey kalmadı. Karne bile siyasi istismar aracına dönüştürülmüştür. Karne dağıtma işini AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan yapıyor. Karne notları kişisel veridir ve okul dışına çıkarılamaz. Veli adresleri paylaşılamaz. Alenen suç işlenmiştir” diye tepki gösterdi.

“BUNLAR KİŞİSEL VERİDİR”

Aygun, bu yıl karnelerin basılmadığını ancak Tekirdağ AK Parti İl Başkanı Mestan Özcan’ın bakanlık görevlisi olmadığı halde Süleymanpaşa İmam Hatip Lisesi öğrencilerine ait bazı karneleri, teşekkür ve takdir belgelerini basarak velilerin adreslerine gidip, bunu sosyal medyasından paylaştığını anlatan Aygun, “Karne notları okul dışına çıkarılamaz. Öğrenci adresleri ve telefonları bir siyasi partinin il başkanlığına verilemez. Çünkü Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na göre suçtur. Bunlar kişisel veridir” dedi.

“ATÜTÜRK POSTERİ VE BAYRAK ASMAYAN OKUL MÜDÜRÜ ŞAŞIRTMADI!”

Süleymanpaşa İHL Müdürü Abdullah Şenol'un, AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan’a karneleri verdiğini iddia eden Aygun, “Aynı müdür geçen yıl pandemi gölgesinde kutlanan 23 Nisan törenlerinde Türk Bayrağı ve Atatürk Posteri’ni okula asma konusunda ağırdan almıştı. Eğitim İş Sendikası İl Temsilcilik Başkanı Barış Özer’in kamuoyu baskısı oluşturması üzerine okula Türk Bayrağı ve Atatürk Posteri asmıştı. Yani bu okul müdürünün öğrencilere ait kişisel verileri bir siyasi partiye alet etmesine pek de şaşırmadık” diye konuştu.

“TAKİPÇİSİYİZ!”

Aygun, açıklamasını şu sözlerle noktaladı; “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na uymuyorlar. Karne notları gizlidir, korunması gerekir. Ancak bunun Ak Parti İl Başkanlığı'na verilmesi kabul edilemez bir durumdur. Üstelik bu gizliliğin çiğnenip, siyasi rant elde edilmek istenmesi daha da vahimdir. Bu karne notlarını AK Parti İl Başkanlığı ile paylaşan Süleymanpaşa İmam Hatip Lisesi Müdürü, sessiz kalan İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün hemen bir açıklama yapması gerekmektedir. Sadece, öğrenci, veli ve okul yönetimlerinin bilmesi gereken karne notları nasıl siyasi partinin il başkanlığına teslim edilmiştir? Veliler tepki içindedir. Hiç kimse çocuğuna ait karne notlarının elden ele dolaşmasını istemez. Bu suçtur! Konuyu yakından takip edeceğiz!”

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2021, 19:21

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65