Bilge: İspatlanırsa adaylıktan çekilirim

Başka bir partiye üye olduğu söylentilerine cevap veren CHP Kapaklı İlçe Kadın Kolları Başkanı Deniz Bilge, ‘’Defalarca görev aldığım “sandık görevlisi” sorumluluğunu bile Cumhuriyet Halk Partisi hariç herhangi bir parti için aldığımı ispat ederler ise hemen bugün adaylıktan çekileceğim.’’ dedi.

Bilge: İspatlanırsa adaylıktan çekilirim

Kapaklı Gazetesi - CHP Kapaklı İlçe Kadın Kolları Başkan Adayı Deniz Bilge, başka bir partiye üye olduğu konusunda çıkan söylentilere cevap verdi.

Deniz Bilge ayrıca, 16 Şubat’ta gerçekleşecek olan CHP Kapaklı İlçe Kadın Kolları 3. Olağan Kongresine tüm Kapaklılı kadınları davet etti. Seçim döneminde ekip arkadaşlarıyla verdikleri mücadele neticesinde Cumhuriyet Halk Partisi’ne daha fazla şey katabileceğini fark ettiğini belirten Bilge, ‘’Buna hem inancım çok yüksek hem de heyecanım çok yüksek. Tüm bu yaşadıklarım ve inandıklarım doğrultusunda partimin 16 Şubat’ta yapılacak olağan kadın kolları ilçe seçiminde Kadın Kolları Başkanı Adayı olarak üyelerimizin, örgütümüzün ve siz değerli basının karşısındayım.’’ İfadelerini kullandı.

‘’SABIRLI, HEVESLİ VE MÜCADELECİYİM’’

Cumhuriyet Halk Partisi için mücadele etmiş, görev ve sorumluluk almış önceki dönem tüm kadın kolları başkanlarına teşekkür eden Deniz Bilge, ‘’Göreve talip olma amacım birilerini eleştirmek, birilerine karşı kırıcı bir yarış içerisine dahil olmak değil, sadece bu bayrağı devralmak. Ve devraldığım takdirde çok daha ilerilere götüreceğime olan inancım. Ben karakter olarak çok sabırlı, çok hevesli ve çok mücadeleci biriyim. Hedeflerim vardır her daim ve o hedeflere ulaşmak için gecemle, gündüzümle mücadele etmekten asla vazgeçmem.’’ şeklinde konuştu.

‘’KADINLAR ÖRGÜTLENMEK ZORUNDADIR’’

Bilge, açıklamalarını şu sözlerle sürdürdü; ‘’Ben Cumhuriyete, Atatürk ilke ve inkılaplarına inanmış biri olarak Kadınların hayat dinamikleri içerisinde çok daha etkin, çok daha ön planda yer almasına inanan biriyim. Bu aynı zamanda benim siyasi önceliklerimin de başında geliyor. Kadının siyasetteki varlığını tescil etmek için, partili tüm kadınlarımızdan alacağım destekle örgütlü bir güç olarak hakkımız olan cinsiyet kotamızı her kademede uygulatmak ve bunun mücadelesini vermek en öncelikli hedefimdir. Sadece seçim zamanında broşür, parti açıklamalarını dağıtan kadın imajını kaldırıp, CHP’de kadınlarımızın gerekli önemi ve değeri görmelerini sağlamak ana görevimdir. Kadınlar kendi başlarına hem evlerde hem sokakta hem de kamusal alanda gelecekleri için ekonomik ve siyasal alanda örgütlenmek zorundadır. Örgütlenmenin, özgürlüklerin çatı adresi de CHP’dir. Kadın hakları konusunda yerimizi ve sözümüzü daha da yükselterek başlatacağımız mücadelede Türkiye’nin kazanımlarını geri alma adımlarını kararlılıkla, yılmadan, bir an bile ümitsizliğe kapılmadan hep birlikte atacağız. Kapaklı’da yaşayan 57.000 üzerinde kadın nüfusu var. Ben kapı kapı gezerek; kadınların öncelikle kendileri ve çocuklarının geleceği için vereceğimiz mücadeleye ortak olmaları bu sürecin içerisinde bulunmaları için uğraşacağım. Bunun için Büyükşehir Belediyesinden de, Kapaklı Belediyesinden de, Kent konseyinden de, Halk Eğitim Merkezi gibi tüm ilçe paydaşlarından yararlanacağız. Hiçbir kapıyı aşındırmaktan çekinmem. Örgütlenmek kadar önemsediğim bir mesele yok. Örgütleneceğiz. Örgütlenmek zorundayız. Bu örgütlenmenin de sayısız yöntemi var. Bir olacağımız, birlik olacağımız organizasyonlar düzenleyeceğiz. Tartışacağız, fikirler üreteceğiz. Bu toplantıları, organizasyonları İl Kadın Kolları ile beraber Tekirdağ geneline de yayacağız. Öncelikle komşu ilçelerimiz ile her daim koordineli hareket etmek istiyorum. Bunu da gerçekleştireceğimize inancım sonsuz.’’

‘’KARARLARIMI HÜR İRADEMLE ALIYORUM’’

Yanlış yönlendirmelerle karşılaştığını dile getiren Deniz, ‘’Birilerinin yönlendirmesi ile adım attığımı söyleyenler mevcut; ben iş hayatı olan, kendi ayakları üzerinde duran ve tüm bunları yaparken de bir çocuk yetiştiren bir anneyim. Bugüne kadar almış olduğum tüm kararları kendi hür iradesi ile alan ve sonuna kadar bunların arkasında duran biriyim. Yerel Seçimlerde 28. sırada olmama rağmen partimin belediye başkan adayını sonuna kadar desteklemiş biriyim. Vermiş olduğum bu desteği kişisel olarak algılayanlar olduğunu görüyorum ama bugün kadın kolları başkanlığına aday olmam tüm bu mücadeleyi kişiler için değil partim için verdiğimin en büyük kanıtı olmuştur diye düşünüyorum.’’ dedi.

‘’SÖYLENTİLERE CEVAP VERDİ’’

Başka partilere üye olduğu yönünde çıkan söylentilere de cevap veren Deniz Bilge, ‘’Bunu iddia edenlere sadece şunu söylemek istiyorum bırakın başka partiye üye olmayı, bugüne kadar defalarca görev aldığım “sandık görevlisi” sorumluluğunu bile Cumhuriyet Halk Partisi hariç herhangi bir parti için aldığımı ispat ederler ise hemen bugün adaylıktan çekileceğime sizlerin ve örgütümün önünde söz veriyorum.’’ ifadelerini kullandı.

‘’KAYBEDEN KAZANANIN YANINDA OLMALI’’

‘’Diğer Kadın Kolları Başkan Adayımız Ersin Hanımı da öncelikle medeni cesaretinden dolayı tebrik ediyorum, kendisine başarılar diliyorum.’’ diyen Deniz Bilge, ‘’Öncelikle kazanan CHP olmalı. Bütün adaylar, demokratik bir çerçevede emeğe omuz atmadan yarışmalı. Kaybeden kazananın yanında olmalı. Herkesin bir ve beraber olup, demokrasinin bütün renklerini sergileyeceği, diğer kongrelere örnek temsil edecek bir kongre olmasını temenni ediyorum. Tüm Kapaklılı kadınları da kongremize davet ediyorum.’’ ifadeleriyle açıklamasını sonlandırdı.

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2020, 18:00

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3