‘’Aymak’a KAYMAK gibi iş’’

CHP Kapaklı İlçe Başkanı Erdinç Yılmaz, AK Parti Kapaklı İlçe Başkan vekili Mehmet Aymak’ın hizmet yapmamasına rağmen Kapaklı Belediyesinden maaş aldığını iddia ederek sert eleştirilerde bulundu.

‘’Aymak’a KAYMAK gibi iş’’

Kapaklı Gazetesi - AK Parti Kapaklı İlçe Başkan vekili Mehmet Aymak’ın belediyede işe başladığını ifade eden CHP Kapaklı İlçe Başkanı Erdinç Yılmaz, ‘’Kapaklı’da iş bulamayan yüzlerce üniversite mezunu genç var. Sırf vasıfsız AK Parti Kapaklı İlçe Başkan vekili para kazansın diye belediyeye alınıyor. Mehmet Aymak’a kaymak gibi iş verilmiş.’’ dedi.

AK Parti Kapaklı İlçe Başkan Vekili Mehmet Aymak, geçtiğimiz ay Kapaklı Belediyesinin yeni oluşturduğu ‘Mavi Masa’ biriminde göreve başladı. Aymak’ın, söz konusu birim faaliyete geçmeden işe başlamasına tepki gösteren CHP Kapaklı İlçe Başkanı Erdinç Yılmaz, ayrıca mesai saatinde AK Parti İlçe Teşkilatı’nda olmasını da sert bir dille eleştirdi.

‘’40 GÜNDÜR MAAŞ ALIYOR AMA ÇALIŞMIYOR’’

Aymak’ın haksız yere maaş aldığını savunan Yılmaz, ‘’AK Parti Kapaklı İlçe Başkan vekili Mehmet Aymak, 40 gündür belediyeden maaş alıyor ama çalışmıyor. SGK girişi yapılmış fakat kendisinin çalıştığını gören yok. Bu da yetmezmiş gibi kendisi belediye çalışanı olmasına rağmen mesai saatinde siyasi partide ziyaretçi ağırlıyor. Bu affedilir bir olay değil.’’ İfadelerini kullandı.

‘’YÜZLERCE ÜNİVERSİTE MEZUNU GENÇ VAR’’

Aymak’ın belediyede çalışmak için de yeterliliğinin olmadığını belirten Erdinç Yılmaz, ‘’Kapaklı’da iş bulamayan yüzlerce üniversite mezunu genç var. Sırf vasıfsız AK Parti Kapaklı İlçe Başkan vekili para kazansın diye belediyeye alınıyor. Mehmet Aymak’a kaymak gibi iş verilmiş. Kendisini aldılar ama ne beyaz ne mavi masa kimse de yok. Bu noktada Kapaklı Belediye başkanı kendi ile çelişiyor. Her gün para yok diye ağlayacaksın, hem de böyle elemanlara boş yere para ödeyeceksin.’’ Şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2020, 21:31

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 2 yıl Önce

Çok güzel bir tespit, bal tutan parmağını yalar mı diyorlardı buna. Tüy bitmemiş yetimin hakkı var onda yazık yazık....

Köylü
Köylü - 2 yıl Önce

ahhh ah ben yaptım oldu o yaptı olmadı

Kapaklı
Kapaklı - 1 yıl Önce

Evet çiçeği burnunda ilçe başkanı Erdinç Yılmaz. İrfan mandalı zamanında siz bu kadar siyasette yoktunuz. İrfan mandalinin küçük kızı belediyede ne iş yapıyordu önceki dönem acaba.

SIRADAKİ HABER

banner65