Alkaya: İYİ Parti Tekirdağ’ın en popüler partisidir

İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Sertaç Alkaya, partisinin Tekirdağ’daki seçmen kitlesini günden güne arttırdığını belirtti.

Alkaya: İYİ Parti Tekirdağ’ın en popüler partisidir

Kapaklı Gazetesi - İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Sertaç Alkaya, parti binasında basın açıklamasında bulundu. Alkaya, yaptığı açıklamasında; “Şu anda partimiz anketlerde ve izlenimlerimizde Tekirdağ’ın en popüler partisidir. Bu durum seçim sandığına da yansıdığında Tekirdağ’da dengelerin değişeceğini tahmin etmek zor olmayacaktır” dedi.

İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan da açıklamaya katılırken, parti yönetimi de hazır bulundu.

“GEZİLMEDİK MAHALLE, SOKAK BIRAKMAYACAĞIZ”

İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Sertaç Alkaya, yaptığı açıklamasında şunları söyledi: “Bilindiği gibi genel merkezimizin yaptığı çalışma programına göre gidilmedik il, sıkılmadık el, derdi dinlenilmeyen vatandaş bırakılmayacaktır. Böylece İYİ parti, tüm kesimleri dinleyip çözüm yolunu da bularak seçime hazırlanacaktır. Bu kapsamda Genel Başkanımız Meral Akşener il il gezmekte, adeta gidilmedik ilçe bırakmamaya çalışmaktadır. İlhamını genel başkanımızdan alan İYİ parti Tekirdağ İl başkanlığı olarak Sayın Milletvekilimiz Enez Kaplan’la hazırladığımız çalışma programıyla sahaya indik. 4 Ağustos’ta başlayıp 1 Eylül’de sona erecek programa göre gidilmedik mahalle, STK ve esnaf kalmayacaktır. Böylece Milletvekilimizle birlikte halkın dertlerini dinleyip çözüm arayacağız. Daha önce Tekirdağ’da yaptığımız ziyaretlerle birçok ilçenin sorununu Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne (TBMM) taşıdık. Geçmişte vatandaşlarla yapılan görüşmeleri analiz ettik, bazı ilçelerin sıkıntılarını tespit ettik ve ihtiyaçları Belediye Meclisi'ne taşıdık. Bazı ilçelerdeki sıkıntıları TBMM'ye taşıdık.

“TEKİRDAĞ’IN EN POPÜLER PARTİSİYİZ”

Teşkilatlarımızla yapılacak görüşmeler, vatandaşla yapılacak görüşmeler ve STK'larla yapılacak görüşmeler. Özellikle muhtarlarla oturup konuşacağız, o ilçenin yerel yönetimine nasıl bir katkı verebiliriz ile ilgili, tarımın yoğun olduğu ilçelerde çiftçilerle bir araya gelip onların sorunlarını ilgililere ve Meclise taşıyacağız. Türkiye'de gündem çok yoğun ama biz bu süreçte yine seçmene dokunmak istiyoruz. Onlarla görüşülmeden yapılan her işin amacına ulaşmayacağına inanıyoruz. Türkiye çok zorlu bir süreçten geçiyor ve İYİ Parti olarak ani bir seçime her an hazır olmalıyız. Daha önceki gezilerimizde de görmüştük, yeni başladığımız ziyaretlerde de görüyoruz ki vatandaşlarımız başta Genel Başkanımız Meral Akşener’in izlediği yoldan, gerekse Tekirdağ il ve ilçe teşkilatlarının çalışmalarından çok memnun kalmaktadır. Bizler vatandaş seviyesinde çok büyük ilgi görürken başta AKP ve ortakları esnafla vatandaşla karşılaşmamayı tercih etmektedirler. Bu kaçmaların sonu yok en nihayet, ancak sandığa kadar kaçabilirsiniz diyoruz. Şu anda partimiz anketlerde ve izlenimlerimizde Tekirdağ’ın en popüler partisidir. Bu durum seçim sandığına da yansıdığında Tekirdağ’da dengelerin değişeceğini tahmin etmek zor olmayacaktır.”

“AKP İKTİDARI ÜLKEYİ YÖNETEMEMEKTEDİR”

Son dönemde sosyal medyada İYİ Parti hakkında yapılan yorumlara ve paylaşımlara da değinen Alkaya, “İYİ Parti’yi iktidar ve Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener’i Cumhurbaşkanı yapmak için yaptığımız bu hummalı çalışmaya rağmen bazı yazılı ve sosyal medya organlarında İl başkanlığı seçiminden kalan dedikoduları okumak bizi ve İYİ partiye gönül verenleri ziyadesiyle üzmektedir. Yok efendim kongre için imza toplanıyormuş, yok bazı hazırlıklar yapılıyormuş, yok sayın Milletvekilimiz de destek veriyormuş gibi safsatalarla İYİ Parti’nin iktidar yürüyüşü engellenmeye çalışılmaktadır. Herkes şunu iyi bilmelidir ki İYİ Parti’de il başkanlığı seçimi sona erdi ve il kongresi psikolojisi ile yaşayanları tedavi edecek vaktimiz yok. Millet bizi çağırıyor. Şimdi Milletvekilimiz ile il ve ilçe başkanlıklarımızla yoğun bir şekilde iktidar yürüyüşünü başlatmış bulunmaktayız. Bu çalışmanın dışında kalıp böyle dedikoduların üretilmesine yardım edenler AKP’nin değirmenine su taşıdıklarını iyi bilmelidirler. Bu yaptıkları gaflet değilse ihanettir. Önümüzdeki zamanda bu çeşit dedikoduları üretip iktidar yolumuzu kesmeye çalışanlarla ilgili disiplin kurullarımız da üzerine düşeni yapacaktır. Basınımızın değerli temsilcileri, Son olaylar da gösteriyor ki, AKP iktidarı ülkeyi yönetememektedir. İktidar müthiş bir metal yorgunluğu çekmektedir. Bakan değiştirmek motivasyonunu yükseltmeye yetmemektedir. İktidar hiçbir konuda doğru dürüst tedbir alamamaktadır. Dolayısıyla her olayın faturasını halkımız ağır biçimde ödemektedir. THK uçaklarına 40 milyon tamir parası vermeyen hükümet tedbirsizliği nedeniyle yangınlar sonucunda 400 milyarlık bedeli halkımıza ödetmiş ve ödetmeye devam etmektedir. Bu basiretsiz hükümetin, uygulamalarıyla halkımıza daha fazla bedel ödetmemesi için bir an önce erken seçime gidilmelidir. Bu nedenle bizler de halkımıza gidiyoruz. Onlarla görüşülmeden yapılan her işin amacına ulaşmayacağına inanıyoruz. Türkiye çok zorlu bir süreçten geçiyor ve İYİ Parti olarak ani bir seçime her an hazır olmalıyız.” dedi.

“BİZE GELEN BİR İSTİFA DİLEKÇESİ YOK”

İYİ Parti’de istifalarla ilgili soruları yanıtlayan Alkaya, “Ben de sizin gibi basından duydum bana intikal eden İYİ Parti İl Başkanlığına intikal eden herhangi bir istifa yok. İstifada dediğimiz gibi yine demokrasiden devam ediyoruz. Siyasi partilerde demokrasi şöyle işler. İstifa etmek isteyen istifa dilekçesini ilçe başkanlığına verir, ilçe başkanlığıyla sorunu olduğunu düşünen insan genel merkeze verir. Biz bununla ilgili ilçe başkanlığıyla ilgili, sorunu olan herkes direk genel merkezdeki genel koordinatör arkadaşımıza istifa dilekçelerini teslim ettiğini söylüyorlar. Bana gelen bir istifa dilekçesin yok. Yani Sertaç Alkaya olarak değil il başkanlığımıza gelen bir istifa dilekçesi yok, Çerkezköy İlçe Başkanlığımızla görüştüğümüzde ona gelen bir istifa dilekçesi yok. Gelsin ona göre bakarız. Dediğim gibi yorumlara bakarız, değerlendirmeye bakarız. Dediğimiz gibi istifa tek taraflı bir irade ortaya koymaktır ama hakaret edersen bu sefer ‘dur arkadaş’ deriz.” ifadelerini kullandı.

“TEK AMACIMIZ MERAL AKŞENER’İ CUMHURBAŞKANI YAPMAK”

İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan da gündeme dair açıklamalarında şunları söyledi: “Zaten arkadaşlar biz iktidara gidiyoruz, biz devlet yönetmeye talibiz. Bizim önümüze köstek çıkaracak kendi adımıza siyaset cahilleri vardır. Kaostan nemalanan insanlar vardır. Kaostan nemalanan insanların önünü kapamamız lazım. Bizim bunlarla kaybedecek zamanımız yok. Şu anda herkes deniz kenarlarında yatarken bizim Tekirdağ İl Teşkilatının verdiği rapor doğrultusunda bir ay bütün ilçelere program yapıyoruz. Bunlar sadece Tekirdağ ilinde değil 80 tane ilin tamamında bu çalışma var. Artı Genel Başkanımız ayrı çalışıyor. Bizim tek amacımız var, Genel Başkanımızı Cumhurbaşkanı yapıp İYİ Parti’yi iktidara taşımaktır. Şu anda adımlarını görmeye başladık, seslerini duymaya başladık ondan dolayıda hiçbir sıkıntı yok. Arada oyun bozan arkadaşlarımız kusura bakmayacak bizden ayrılacak. Onlar kendilerine çelik çomak oynayacak bir parti bulacaklar. Şimdi Sayın Genel Başkanımız 81 ilin ilçeleri dahil bütün her yeri geziyor hatırlayın kendisiyle komisyon ilk başladığında bir programımız vardı. Kendisiyle biz 1 ay önce bütün Büyükşehir İl Başkanlarıyla bir toplantı yaptık. Bu toplantıda Sayın Genel Başkanımız sonbaharda Trakya'yla ilgili tekrar bir turla ilgili bir düşüncesi var ama Anadolu’da gidilmedik yerler var. Daha gidilmedik iller var. Maalesef ülkemizde son dönemlerde hiç görmek istemediğimiz, yaşamak istemediğimiz doğal afetler yaşıyoruz. Yani gelin hanım hikayesinin olduğu Karadeniz’de fırtınalar kopuyor, seller, felaketler var, can kayıplarımız var. Güneyimizde ciğerlerimiz yandı. Yani bölgelere bu sefer ziyaretten öte bu tarz girişimler oldu ama inşallah ekim gibi sayın Genel Başkanımızı tekrar davet eder, hususunda gereğini isteyeceğiz, talepte bulunacağız, dediğim gibi öncelik Anadolu’da gezilmeyen iller var.” dedi.

ÖN SEÇİM OLACAK MI?

İYİ Parti seçimlerde aday belirlemek için ön seçim yapacak mı sorusuna Milletvekili Enez Kaplan şu cevabı verdi: “Üye sayımız belli bir oranı geçtiği zaman Sayın Genel Başkanımızın belirtmiş olduğu (tüzükte madde 1 yerleşim yerinde seçmen sayının yüzde 20'si üyeye sahip olduğun zaman ön seçim yapmak mecburidir) ve bizde Sayın Genel Başkanımızla bu konuyla ilgili gerekli oluru da aldık. İnşallah bu şekilde yapacağız. Üye sayımızı, kat sayımızı arttırmaya bağlı bu iş. Benim gönlümden geçen de o. Kongrede mazbatayı alırken söylediğimiz bir cümle, kimsenin iki dudağı arasında İYİ Partinin siyaset olamayacak demiştik. Bu partide herkes İlçe Başkanı olabilir, İl Başkanı olabilir, herkes Meclis Üyesi olabilir, herkes Belediye Başkanı olabilir, herkes sahada karşılığını alır. Şifre şu tabanda karşılığı olanın tamamda da karşılığı olacak bizim sistemimizde.”

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2021, 20:13

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65