COVID-19 nedeniyle yaşamını yitiren sağlık emekçileri anıldı

Optimed Hastanesi, Türk Tabipleri Birliği’nin çağrısıyla, ülkedeki tüm sağlık kuruluşlarıyla beraber COVID-19 sebebiyle yaşamını yitiren hekim ve sağlık çalışanlarını andı.

COVID-19 nedeniyle yaşamını yitiren sağlık emekçileri anıldı

Kapaklı Gazetesi - Optimed Hastanesi COVID-19 sebebiyle aramızdan ayrılan hekim ve sağlık çalışanlarını unutmadı. Hastane sağlık ekibiyle beraber hastane önünde önceki gün bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

“ARAMIZDAN AYRILDILAR”

Optimed Hastanesi Başhekimi Op.Dr.Recep Çalışkan, "Türkiye’de 11 Mart’ta ilk COVID-19 vakasını gördükten sonra, bir yıl kadarki sürede pek çok arkadaşımız bu yolda ve bu mücadelede şehit olarak aramızdan ayrıldı. Bu süreçte biz sağlık çalışanları olarak pek çok zorluğu göz önüne alarak gerektiğinde hayatımızı tehlikeye atarak büyük bir mücadele verdik. Bu mücadeleye geri dönüp baktığımızda aslında ne kadar başarılı olduğumuz, ne kadar hayat kurtardığımız ve insanların sağlıklarına nasıl katkı sağladığımız ortada.Bu gün Türk Tabipleri Birliği çağrısıyla tüm sağlık kuruluşları gibibiz de bir dakikalık saygı duruşu için buradayız. Ben içinde bulunduğum sağlık camiasının gururlu bir ferdi olarak tekrar vefat eden tüm sağlık çalışanı arkadaşlarımıza rahmet, yakınlarına ve bizlere de sabırlar temenni ediyorum.” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2021, 19:21

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65