112 personelleri Vali Soytürk’ü ziyaret etti 112 personelleri Vali Soytürk’ü ziyaret etti

Hürriyet ve Vatan Şairi Namık Kemal’in doğumunun 183. yıldönümü münasebetiyle düzenlenen anma programı, Namık Kemal Anıtı’na çelenk sunulması ile başladı. Düzenlenen programda Tekirdağ Valisi Vekili Kaan Peker, Garnizon Komutanı Tuğg. Ahmet Uğurlu, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Namık Kemal Derneği Başkanı Sezai Kurt, Namık Kemal Anıtı’na çelenk sundu.Namık Kemal Tekirdağ’da Anıldı.1Jpg

Ardından Vali Vekili Kaan Peker, Namık Kemal Evi’ni ziyaret ederek, Namık Kemal Derneği tarafından düzenlenen etkinliğe katıldı.
Namık Kemal Evi ziyaretinin ardından Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi’nde Anma Programı düzenlendi. Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen programa; Vali Vekili Kaan Peker, Garnizon Komutanı Tuğg. Ahmet Uğurlu,  Vali Yardımcısı Asalet Karabulut, Süleymanpaşa Kaymakamı Mustafa Güler, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Taşan, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Hüseyin Uzunlar, İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan, Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Kaan Sinan Tohumcu, Namık Kemal Derneği Başkanı Sezai Kurt, siyasi parti temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.Namık Kemal Tekirdağ’da Anıldı.2Jpg

Program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Ardından açılış konuşmasını Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu yaptı. Akabinde günün anlam ve önemini belirten konuşma Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Doç. Dr. Hasan Kaya tarafından yapıldı.

“GAZİ MUSTAFA KEMAL'İ DERİNDEN ETKİLEYEN ŞAHSİYETLERDEN BİRİDİR”

Doç. Dr. Hasan Kaya yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi; “Bugün Tekirdağımızın önemli değerlerinden olan Vatan Şairi Namık Kemal'i anmak üzere toplandık. Namık Kemal Türk edebiyatının olduğu kadar, Türk düşünce ve siyaset tarihinin de önde gelen şahsiyetlerinden biridir. O bir şairdir, romancıdır, tenkitçidir, tarihçidir, siyasetçidir, düşünce adamıdır; o edebiyatta ilklerin şairidir; Gazi Mustafa Kemal'i derinden etkileyen şahsiyetlerden biridir.”
Konuşmaların ardından Namık Kemal Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan Namık Kemal’i Anma Programı sahnelendi.
Vali Vekili Peker ve protokol üyeleri tarafından fotoğraf ve kitap sergilerinin gezilmesinin akabinde program son buldu.