Büyükşehir Belediyesi’nin Haziran Ayı Olağan Meclis toplantısı Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Candan Yüceer’in başkanlığında toplandı. Toplantının gündem maddeleri arasında Büyükşehir bünyesinde Muhtarlık İşleri Daire Başkanlığı’nın kurulması da vardı.

Vatandaşlar son ses müzikten şikayetçi: Bu gece yine uykusuzum Vatandaşlar son ses müzikten şikayetçi: Bu gece yine uykusuzum

BÜYÜKŞEHİRİN MUHTARLIKLARLA İLGİLENMESİNE GEREK OLMADIĞI DİLE GETİRİLDİ

Konu üzerine söz alan CHP Grup Sözcüsü ve Süleymanpaşa Belediye Başkanı Volkan Nallar, ilçe belediyeleri bünyesinde muhtarlıklarla alakalı müdürlüklerin olduğunu dolayısıyla Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin muhtarlıklarla ilgilenmesine gerek olmadığını dile getirdi.

OY ÇOKLUĞUYLA KABUL EDİLDİ

Sonrasında yapılan teklife Çerkezköy, Süleymanpaşa, Muratlı, Saray, Hayrabolu, Malkara belediye başkanları ret oyu verirken; Çorlu, Marmara Ereğlisi, Ergene ve Kapaklı belediye başkanları kabul oyu verdi. Şarköy Belediye Başkanı Alpay Var ise el kaldırmayarak çekimser kaldı. Oylama sonucunda Muhtarlık İşleri Daire Başkanlığı’nın kurulmasına oy çokluğuyla karar verildi.

Editör: Berke ÖZEN