TESKİ’ye ait elektrik kabloları çalındı

Marmara Ereğlisi Yeniçiftlik Mahallesi 'nde Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi (TESKİ) Genel Müdürlüğü'ne ait 7 adet su kuyusuna enerji veren trafo kabloları hırsızlar tarafından tahrip edildi.

TESKİ’ye ait elektrik kabloları çalındı

Kapaklı Gazetesi - Marmara Ereğlisi Yeniçiftlik Mahallesi 'nde Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi (TESKİ) Genel Müdürlüğü'ne ait 7 adet su kuyusuna enerji veren trafo kabloları hırsızlar tarafından tahrip edildi.

Konuyla ilgili yazılı bir basın açıklaması yayımlayan TESKİ yetkilileri, olayı kınarken hırsızların bulunması için çalışma başlatıldığını belirtti. TESKİ tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; ‘’30.08.2019 tarihinde kurumumuza ait, Yeniçiftliği besleyen 7 adet su kuyusuna enerji veren 400 kVA direk tipi trafomuzun AG besleme kabloları (3x150+70 Cu-Bakır) hırsızlık olayı ile tahrip edilmiştir. Olay sonrası Bölge Jandarma ekiplerine ihbar edilerek olay yerinde tutanak tutturulmuştur. Hırsızlık sonrası tahrip edilen kablolar TESKİ Enerji Yönetimi Şube Müdürlüğü ekiplerince yenilenerek su kuyularına enerji verilmiştir. Buna bağlı olarak bölgenin suyu da verilmiştir ve vatandaş mağduriyeti ortadan kaldırılmıştır.’’

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2019, 12:51

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3