Saray Değerlendirme Toplantısı yapıldı

Saray Değerlendirme Toplantısı yapıldı

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Büyükşehir Belediyesi tarafından Saray’da gerçekleştirilen yatırım ve projelerin görüşüldüğü değerlendirme toplantısına katıldı.

Saray Belediyesi’nde gerçekleşen toplantıda Başkan Kadir Albayrak’ın yanı sıra Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban, TESKİ Genel Müdürü Dr. Şafak Başa, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Oral Karakaya, Genel Sekreter Yardımcıları Prof. Dr. Tamer Dodurka, Dr. Kaan Gaytancıoğlu, Mehmet Zeki Gürcün, Fatih Ünsal, Başkan Danışmanları  Neşat Erdoğan, Şeref Çetin, Yrd. Doç. Dr. İpek Elif Atayman ile daire başkanları ve Saray Belediyesi yetkilileri de yer aldı.

‘’SARAY İÇİN BİR HEDEFİM VAR’’

Değerlendirme toplantısının açılış konuşmasını yapan Başkan Kadir Albayrak, ‘’Büyükşehir Belediyesi olarak ilçe belediyelerimiz ile yaptığımız toplantılara Saray ile devam ediyoruz. 1 Ekim 2017’den itibaren hizmet süremiz 3,5 yılı doldurmuş olacak. Kalan süremiz içerisinde planladığımız tüm projeleri hayata geçireceğiz. Bu toplantıların amacı da bu projeleri konuşmaktır. Benim Saray için bir hedefim var. Bu da, ilçemizin belli bir nüfusu aşmasıdır. Böylece hizmette farklı bir boyut kazanmış olacak.’’ dedi.

‘’SARAY’IN PERSONEL DURUMU GAYET İYİ’’

Başkan Albayrak’ın gerçekleştirdiği açılış konuşmasının ardından söz alan İtfaiye Daire Başkanı Emin Pehlivan Saray’da iki tane itfaiye istasyonu olduğunu belirterek, ‘’5 araç ile vatandaşlarımıza hizmet veriyoruz. Saray’ın personel durumu da gayet iyi. Sadece fiziki mekan olarak küçük bir sıkıntı var, onu da ilerleyen günlerde çözeceğiz. İtfaiye Daire Başkanlığı olarak ilçe belediyemiz ile koordineli bir şekilde çalışmayı sürdürüyoruz’’ dedi.

Sağlık İşleri Daire Başkanı Deniz Bozdoğan ise Saray’daki mezarlıkların bakımının düzenli olarak yapıldığını, ilçenin 347 noktasında düzenli aralıklarla ilaçlamaların gerçekleştiğini ve yapılacak mezbahanın ihale aşamasında olduğunu belirtti.

‘’7 KIRSAL MAHALLEDE 16 BİN DÖNÜM ALANDA MERA İYİLEŞTİRMELERİ YAPILDI’’

Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Hacı Aslan yaptığı konuşmada ‘’Saray’da hayvancılığı, özellikle de mandacılığı geliştirmek için önemli çalışmalar gerçekleştirdik. Hayvan dağıtımı yaptık. 7 kırsal mahallede toplam 16 bin dönüm alanda mera iyileştirmeleri gerçekleştirildi. Çiftçilik ve hayvancılık alanında 31 adet eğitim yapıldı. Kırsal turizmi geliştirmek amacı ile yürüttüğümüz projemizdeki 10 mahallenin 3 tanesi Saray’da bulunuyor. Bu mahallelerde proje kapsamında çalışmalar yürütüldü. Tarla yollarında çalışmalar yapıldı.’’ sözlerini kaydetti.

98 DURAK DİKİLDİ

Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Pınar Gülmez Ağırbaş ‘’Saray’da çöp toplama işleri düzenli olarak yapılıyor. Bir adet çöp alanı var, çöp transfer istasyonu yapım aşamasında. Mevcut çöp alanı rehabilite edilecek’’ şeklinde konuştu. Ulaşım Daire Başkanı Erdin Eral, Saray’da yol çizgi çalışmaları yapıldığını ve 98 adet durağın ilçenin belli yerlerine dikildiğini söyledi. İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı tarafından verilen bilgide Saray tescilli köprünün restorasyon çalışmasına başlandı, Büyükyoncalı İlkokulu’nun restorasyon çalışmasının başlaması için de kurudan karar beklendiği belirtildi.

‘’TESKİ OLARAK 27 MİLYON 464 BİN TLLİK İŞ TAMAMLADIK’’

Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanı Sevim Avcı Yener ise ilçede Büyükşehir Belediyesince yapılan yatırımların zemin etütlerinin yapıldığını, olası bir deprem anında toplanma alanlarının belirlendiğini söyledi.  Etüt ve Projeler Daire Başkanı Bülent Doğan ise ‘’Saray’da yapılacak kültür merkezi ihale aşamasında. 4 mahalleye halı saha yapılacak. Bunların yanında ilçemize mezbaha projemiz var’’ dedi.

Bülent Doğan’ın ardından konuşma yapan Fen İşleri Dairesinin çalışmaları hakkında bilgi veren Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Zeki Gürcün ise, Saray’a 72 km’ye yakın yol yapıldığını, Bozova Piknik Alanı’nın Park ve Bahçeler Şube Müdürlüğü tarafından düzenleneceğini ve Çukuryurt Mahallesi’ne Atatürk Büstü yapıldığını belirtti. Toplantıda bir diğer konuşmayı yapan TESKİ Genel Müdürü Dr. Şafak Başa, ‘’Saray’da TESKİ olarak 10 iş tamamladık. Bu işlerin bedeli 27 milyon 464 bin TL’dir. İlçeye kanalizasyon hatları döşendi ve içme suyu hatları tamamen yenilendi. İçme suyu depoları ve içme suyu terfi merkezinde bakım çalışması gerçekleşti. Şuanda Saray’da devam eden 4 işimiz var. Bunları da en yakın zamanda tamamlayacağız’’ sözlerini kaydetti.

Değerlendirme Toplantısı yapılan konuşmaların ardından Saray Belediyesinin öneri ve isteklerini dile getirmesi ile son buldu.

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2017, 17:17

Ünal Fırat


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3