Samsunlular, Afrin Kahramanları için dua etti

Samsunlular, Afrin Kahramanları için dua etti

Kapaklı Samsunlar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen kahvaltı programında,  Afrin’de görev yapan askerlerimiz için Kur’an-ı Kerim okutuldu ve dualar edildi.

Kapaklı Samsunlar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, 28 Ocak 2018 Pazar günü saat 10:00’da Dernek Lokali’nde düzenlenen birlik ve beraberlik kahvaltısında dernek üyeleri ile bir araya geldi. Düzenlenen kahvaltıda bir araya gelen Samsunlular, Afrin’de görev yapan Mehmetçiklerimiz için Kur’an-ı Kerim tilaveti okuttu. Mevlana Camii İmam Hatibi Uğur Rendeci ile İrfan Demir, Mehmet Keskin ve Dursun Kaya’nın Kuran-i Kerim tilaveti ile başlayan programa; Kapaklı Kaymakamı Mehmet Yüzer, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Belediye Meclis Üyesi İbrahim Aktürk ve çok sayıda Samsunlu katıldı.

Düzenlenen kahvaltı programında, geçtiğimiz haftalarda ‘’İstikamet Kızılelma’’ diyen askerimiz Mehmet Kuzu’nun babası Cemil Kuzu da katılım gösterdi.

TEŞEKKÜR ETTİ


Programın açılış konuşmasını Kapaklı Samsunlular Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Önder gerçekleştirdi. Mehmetçikler için yapılan anlamlı programa katılan tüm Samsunlulara teşekkür eden Önder, ‘’Bilindiği üzere Kapaklı Samsunlular Derneği olarak devletimizin, milletimizin, her zaman yanındayız. Şehit olan askerlerimizin adına okuttuğumuz Mevlid-i Şerif’e katıldığınız için tekrar teşekkür ederim. Zeytin Dalı operasyonunda ‘İstikamet Kızılelma’ diyen Mehmetçiğimizin babası Cemil amcamız da aramızda. Ona da Samsunlular olarak huzurlarınızda teşekkür eder, saygılarımı sunarım.’’ Dedi.

‘’NASIL BİR HEMŞEHRİCİLİK DUYGUSUYLA YÜRÜDÜĞÜMÜ BİLİYORSUNUZ’’


Önder’in ardından Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı söz aldı. Halk Günü’nün ikincisinde gerçekleştirdiği konuşma hakkında açıklamalarda bulunarak söze başlayan Başkan Mandalı, şunları söyledi; ‘’ Cuma günü bir halk toplantısı yaptık. Maalesef kendisini gazeteci olarak tanıtıp da halkımıza kelimelerimi yanlış saptırarak; sanki ben PKK’nın, PYD’nin, DAEŞ’in ve onunla beraber Türkiyemize karşı olan teröristlerin yanındaymışım gibi sosyal medyadan haberler yaymaya çalıştı. Bunun böyle olmadığını sizler de gayet iyi biliyorsunuz. 3 dönemdir burada Belediye Başkanlığı yaparım; başta Samsunlular ve Kapaklı’da yaşayan diğer arkadaşlarımızın nasıl bir hemşericilik duygusu içerisinde yürüdüğümü, nasıl milli duygulara sahip olduğumu çok iyi biliyorsunuz.’’

‘’FAHRİ DEĞİL FİİLİ HEMŞEHRİNİZİM’’


Programın bir diğer konuşmacısı ise Kapaklı Kaymakamı Mehmet Yüzer oldu. Düzenlenen programı anlamlı bulduğunu belirten Kaymakam Yüzer, milletçe birlik ve beraberliğe ihtiyacımız olduğu mesajını verdi. Dernek Yönetimi ve Samsunlulara teşekkür eden Kaymakam Yüzer, ‘’Kıymetli Samsunlu hemşehrilerim. Hemşehrilerim diyorum çünkü biliyorsunuz artık ben Bengü Sokak’ta oturuyorum. Zaten Samsunlular Derneği’nde Bafralılar ve Bengülülerin gücünü biliyorum, Bengü Sokak’ta oturuyorum haberiniz olsun. Fahri değil fiili hemşehrinizim. Samsunlu hemşehrilerimizin milli birliğimize, beraberliğimize olan destekleri zaten malumunuz, tekrar etmeye gerek yok. Fakat bugünlerde görüntülenen kahraman ordumuzun; hepsi bizim evladımız, hepsi bizim kardeşimiz, hepsi bizim yeğenimiz olan Mehmetçiklerimizin Suriye sınırındaki Afrin kentinde yürüttüğü bir operasyon var. Bu operasyona destek mahiyetinde dua edilmesi, onlara en azından manevi desteğimizin gönderilmesi açısından bu organizasyonun yapılmasını çok anlamlı buluyorum. Böyle düşünceli bir harekette bulunan Dernek Yönetimimiz başta olmak üzere bütün Samsunlu Hemşehrilerimize teşekkür ediyorum.’’ İfadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2018, 15:51

Adem ÇİL

Gazeteci/Yazar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3