Mandalı: Vatandaşlarımızı bilgilendirmeye devam edeceğiz

Mandalı: Vatandaşlarımızı bilgilendirmeye devam edeceğiz

Kapaklı Belediyesi tarafından kurulan 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi ilçe genelinde vatandaşları bilgilendirme çalışmalarını sürdürüyor.

Yapılan bilgilendirmeye göre, vatandaşlar ellerindeki 13 farklı atık kategorisindeki atıkları tesise getirerek atıkların doğaya zarar vermeden geri dönüşüme gönderilmesini sağlayabilecek. Temizlik İşleri Müdürlüğü personelleri ilçe genelinde Atık getirme merkezinin faaliyetlerini ve kabul edilen atıkları anlatmak için Kapaklı Küçük Sanayi Sitesi esnafına broşür eşliğinde bilgilendirmelerde bulunarak oluşan atıklarını ne yapacakları ve nereye teslim edecekleri anlatıldı.

‘’BELEDİYEMİZİ ARAYARAK BİLGİ ALABİLİRLER’’

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı Konuyla ilgili yaptığı açıklamasında '' Atık getirme merkezimizde Kağıtlar, kartonlar, plastikler, metaller, camlar, ahşaplar, tekstiller, piller, floresanlar, elektrikli ve elektronik ekipmanlar, ilaçlar, yağlar, ömrünü tamamlamış lastikler atık getirme merkezimizde toplanıyor. Oluşan bu atıklar çevreye zarar vermemesi için evsel atıklardan ayrı biriktirilmesi ve atık getirme merkezimize teslim edilmesi gerekiyor. Vatandaşlarımız bu konuda 444 80 59 dan Belediyemiz Temizlik işleri müdürlüğümüzü arayarak bilgi alabilirler. Kentimiz genelinde esnaflarımızı ve vatandaşlarımızı bilgilendirmeye devam edeceğiz.'' dedi.

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2018, 17:40

Ünal Fırat


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3