İlan ve Reklam Vergisi Ödemeleri Başladı

İlan ve Reklam Vergisi Ödemeleri Başladı

Kapaklı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından hafta sonu tatil ruhsatı ile ilan ve Reklam vergisi ödemeleri için müracaatların başladığı bildirildi.

Kapaklı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, işletme sahiplerini, hafta sonu tatil ruhsatı alabilmesi, ilan ve reklam vergilerini ödemeleri için başvuruların başladığı konusunda uyardı. Kapaklı’da hafta sonu çalışan iş yeri sahiplerinin hafta tatili ruhsatı alabilmesi adına duyuru yayınlayan Kapaklı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü , "394 Sayılı Kanun’un 4 ve 8’inci maddelerine istinaden pazar günleri çalışmak isteyen iş yerlerinin belediyemizden hafta tatil ruhsatı almaları gerekmektedir. İşletme sahiplerinin 2 Ocak- 31 Ocak tarihleri arasında Kapaklı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne müracaat etmeleri gerekmektedir" ifadelerini kullandı.

2464 Sayılı Belediye Gelirleri Kanunu’nun 12 ve 13’üncü maddelerine istinaden belediye sınırları ile mücavir alanları içinde yapılan her türlü ilan ve reklamın vergiye tabi olduğunu belirten Zabıta Müdürlüğü , "İlan ve reklam işlerini mutat meslek olarak ifa edenler, başkaları adına yaptıkları ilan ve reklamlara ait vergileri mükellefler adına ilgili belediyeye yatırmaktan sorumludur. Bu doğrultuda ilan ve reklam vergilerini Belediyemiz Zabıta Müdürlüğü’ne 2 Ocak- 31 Ocak tarihleri arasında ödemeleri ilanen duyurulur" açıklamalarında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2016, 12:24

Adem ÇİL

Gazeteci/Yazar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3